RESULTADOS: GRAN PREMIO DE ATLETISMO FESTAS DE OURENSE 2014 EN PISTA AIRE LIBRE (Ourense, 21.Jun.2014)

 
 
GRAN PREMIO DE ATLETISMO FESTAS DE OURENSE 2014 EN PISTA AIRE LIBRE
Fecha:   Sábado, 21 de Junio de 2014
Horario:   Consultar Reglamento
 
 
 
Atletas del Club inscritos:
  • Leticia Fernández Barbosa    1.500 m.l.
  • Lucia Ferreiro Liñares              Pértiga8

O próximo sabado día 21 de xuno disputaranse nas pistas Universitarias "As Lagoas" no Campus Universitario de Ourense a 2ª Edicción do Gran Premio de Atletismo Festas de Ourense 2014. A proba ten caracter nacional e esta incluída no Calendario Oficial da Real Federación Española de Atletismo.
Está organizada polo do Club Deportivo Aurum e contará co control do Comité Galego de Xuices e Cronometradores da Delegación FGA de Ourense.
As Probas disputaranse segundo o seguinte HORARIO de competición. (Rectificado 10:00horas venrres día 20 de xuño).
Lembrase a todos os atletas que haberá Cámara de Chamadas HORARIO.
A Organización informa da suspensión de alguna das probas programadas e solicita a os atletas que comproben o horario final publicado e as listas de inscritos por proba.
Xúntanse LISTAS de inscritos nas diferentes probas. Actualizado as 20:00horas do 20/06/2014.
Manual de Equipo Gran Premio de Atletismo Festas de Ourense 2.014 – Encontro Internacional de Cidade Irmanadas. MANUAL
 
 
 
 
 
 

 

RESULTADOS: XLIX CAMPEONATO DE ESPAÑA DE VETERANOS EN PISTA AIRE LIBRE (Huelva, 20,21 y 22 de Junio de 2014)

 
 
XLIX Campeonato de España de Veteranos, Huelva 20/22 junio 2014XLIX CAMPEONATO DE ESPAÑA DE VETERANOS EN PISTA AIRE LIBRE
Fecha:   20, 21 y 22 de Junio de 2014
Lugar:   Estadio de Atletismo de Huelva (Huelva)
Horario:   Consultar Reglamento
Atleta del Club participante:

BLANCA GONZÁLEZ VILLAGRASA     100 m.l. - 400 m.vallas (W-35)

Ver inscritos

resultados en directo

 

Noticias Web FGA .- Manual de Xuíces para o Campionato Galego Xuvenil, Júnior e Promesa

 
 
Manual de Xuíces para o Campionato Galego Xuvenil,Júnior e Promesa
Manual de Xuíces para o Campionato Galego Xuvenil,Júnior e Promesa

 

Noticias Web FGA .- Campionato Galego Promesa, Júnior, Xuvenil en pista aire libre: Listado de inscritos e Novo Horario

 
 
 
18/06/2014 . Campionato Galego Promesa,Júnior,Xuvenil en pista
Unha vez carrada a inscrición do Campionato Galego das categorias, promesa,júnior e xuvenil que se celebrase o proximo sabado dia 21 nas instalacións da Universidade da Coruña, faise publica o listado de inscritos para o Campionato, asi como as modificacións sufridas no horario 
LISTAS DE SAIDAS - Novo Horario     Horario Camara de Chamadas

 

RESULTADOS FIN DE SEMANA: VARIAS SEDES

 
 
PRUEBA:
CONTROL DE MARCAS PISTA AIRE LIBRE.
FECHA:
31-MAYO/01-JUNIO-2014
LUGAR:
OVIEDO (ASTURIAS).
 
 
 
 
 
 
GLORIA GARCÍA GARCÍA.
1
PESO
ABSOLUTA FEMENINO
13m06cm
ALDARA ÁLVAREZ FUENTES.
1
DISCO
ABSOLUTA FEMENINO
45m43cm
 
 
 
 
 
 
 
PRUEBA:
CRITERIUM CAMPMANY (2ª JORNADA) PISTA AIRE LIBRE.
FECHA:
11-JUNIO-2014
LUGAR:
BARCELONA.
 
 
 
 
 
MARCA
CRISTINA FERRÁNDIZ BERNAL.
8
200 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
25”72 (+0.9)
 
 
 
 
 
 
PRUEBA:
I CIRCUITO FERROLÁN PISTA AIRE LIBRE.
FECHA:
13-JUNIO-2014
LUGAR:
FERROL (A CORUÑA).
 
 
 
 
 
 
HÉCTOR RIVAS DORADO.
1
100 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
11”14 (+6.0)
LIDIA CASAL PRIETO.
1
100 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
12”33 (+5.2)
HÉCTOR RIVAS DORADO.
1
200 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
22”49 (+5.0)
CANDELA DÍAZ RIVAS.
1
200 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
25”62 (+4.4)
JAIME GARCÍA GONZÁLEZ.
1
400 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
54”38
JAIME GARCÍA GONZÁLEZ.
1
600 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
1’36”14
ALEJANDROPARCERO MARTÍNEZ.
1
300 M.L.
CADETE MASCULINO
39”43
JUDIT GARCÍA FÁBREGAS.
1
300 M.L.
CADETE FEMENINO
41”50
IRENE LÓPEZ ÁLVAREZ.
1
600 M.L.
CADETE FEMENINO
1’59”33
JUDIT GARCÍA FÁBREGAS.
2
100 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
12”73 (+5.2)
NOEL SOTO MÉNDEZ.
2
400 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
55”15
MARCOS BARJA RIVAS.
2
600 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
1’36”19
SILVIA DORILA DE DIEGO MILLARENGO.
2
300 M.V.
CADETE FEMENINO
50”06
JAIME GARCÍA GONZÁLEZ.
3
200 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
24”00 (+5.0)
INÉS DOCE GONZÁLEZ.
3
300 M.V.
CADETE FEMENINO
50”91
NICOLÁS GUZMÁN ARTABE.
4
600 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
2’04”45
NICOLÁS MANUEL SEDES DOCE.
4
1.500 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
4’37”21
CARLOTA TELLA GRANDA.
4
300 M.V.
CADETE FEMENINO
51”93
NOEL SOTO MÉNDEZ.
5
200 M.L.
ABSOLUTA MASCULINO
24”38 (+5.0)
CARLOTA TELLA GRANDA.
6
100 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
13”87 (+5.2)
 
 
 
 
 
 
PRUEBA:
CAMPIONATO GALEGO BENXAMÍN-ALEVÍN-INFANTIL DE CLUBES PISTA AIRE LIBRE.
FECHA:
14-JUNIO-2014
LUGAR:
SANTIAGO DE COMPOSTELA (A CORUÑA).
 
 
 
 
 
 
CARLOS LÓPEZ LÓPEZ.
1
1.000 M.L.
INFANTIL MASCULINO
3’06”68
LUCÍA SICRE MASIDE.
1
1.000 M.L.
INFANTIL FEMENINO
3’28”45
ALDO REY GÓMEZ.
1
80 M.V.
INFANTIL MASCULINO
14”80
CARMEN RUVIRA RODRÍGUEZ.
1
ALTURA
INFANTIL FEMENINO
1m39cm
MARTÍN PAZOS OCAMPO.
1
LONGITUD
BENJAMÍN MASCULINO
3m98cm
MARTINA DÍAZ SEDES.
1
LONGITUD
BENJAMÍN FEMENINO
3m43cm
RAÚL GIL GUNDÍN.
MARTÍN RODRÍGUEZ TOJEIRO.
ÓSCAR GARCÍA LÓPEZ.
MARTÍN PAZOS OCAMPO.
1
RELEVOS 4x50
BENJAMÍN MASCULINO
32”90
MARTÍN RODRÍGUEZ TOJEIRO.
2
500 M.L.
BENJAMÍN MASCULINO
1’42”48
LUCÍA BLANCO MÉNDEZ.
2
500 M.L.
BENJAMÍN FEMENINO
1’45”37
LUNA LORENZO RÍO.
LAURA RICO BOUZA.
SITOTA VILASANTE YÁÑEZ.
MARTINA DÍAZ SEDES.
2
RELEVOS 4x50
BENJAMÍN FEMENINO
34”88
ADRIÁN RODRÍGUEZ CASTRO.
3
80 M.L.
INFANTIL MASCULINO
11”10
CARLOS LÓPEZ LÓPEZ.
4
ALTURA
INFANTIL MASCULINO
1m39cm
RAÚL LARANJEIRA VARELA.
4
PESO
INFANTIL MASCULINO
8m86cm
MIGUEL VILARO RODRÍGUEZ.
4
3 KM. MARCHA
INFANTIL MASCULINO
S.T.
CLARA DÍAZ PRIMOY.
4
3 KM. MARCHA
INFANTIL FEMENINO
S.T.
RAÚL GIL GUNDÍN.
4
1.000 M.L.
BENJAMÍN MASCULINO
3’46”39
LAURA RICO BOUZA.
4
PESO
BENJAMÍN FEMENINO
4m25cm
PAULA LÓPEZ FERNÁNDEZ.
5
80 M.L.
INFANTIL FEMENINO
11”43
ANA RIVAS RIVERA.
5
80 M.V.
INFANTIL FEMENINO
15”28
LAURA MÉNDEZ BOUZA.
5
PESO
INFANTIL FEMENINO
7m12cm
LAURA OROSA LÓPEZ.
5
60 M.L.
ALEVÍN FEMENINO
9”92
PAULA SOTO RODRÍGUEZ.
6
500 M.L.
ALEVÍN FEMENINO
1’40”81
SERGIO FERNÁNDEZ RAFALES.
6
1 KM. MARCHA
BENJAMÍN MASCULINO
S.T.
MIRIAM TOJEIRO FERREIROA.
7
JABALINA
INFANTIL FEMENINO
16m90cm
DIEGO MONTES GONZÁLEZ.
PABLO LAGOA LOUREIRO.
MIGUEL VILARO RODRÍGUEZ.
ADRIÁN CHUN MARTÍNEZ LEDO.
7
RELEVOS 4x80
INFANTIL MASCULINO
48”80
NATALIA LÓPEZ FERNÁNDEZ.
7
2 KM. MARCHA
ALEVÍN FEMENINO
S.T.
ADOLFO GARCÍA LÓPEZ.
8
3.000 M.L.
INFANTIL MASCULINO
12’13”67
IRENE BARREIRO LÓPEZ.
8
3.000 M.L.
INFANTIL FEMENINO
12’28”85
ADRIÁN RIVADULLA ALONSO.
8
50 M.L.
BENJAMÍN MASCULINO
9”12
ALICIA BARREIRO LÓPEZ.
8
50 M.L.
BENJAMÍN FEMENINO
9”12
ÓSCAR GARCÍA LÓPEZ.
8
PESO
BENJAMÍN MASCULINO
4m78cm
PAULA NIETO RUIZ.
9
1.000 M.L.
BENJAMÍN FEMENINO
4’10”89
IRENE FRAGUELA TRASTOY.
9
1 KM. MARCHA
BENJAMÍN FEMENINO
S.T.
DEISY PÉREZ ABREU.
10
LONGITUD
INFANTIL FEMENINO
3m51cm
ADRIÁN CHUN MARTÍNEZ LEDO.
10
JABALINA
INFANTIL MASCULINO
12m93cm
AROA PERMUY BOUZA.
10
1.000 M.L.
ALEVÍN FEMENINO
4’02”53
JAVIER BLAS CERNADAS.
11
LONGITUD
INFANTIL MASCULINO
3m71cm
SOFÁ PERMUY FERNÁNDEZ.
11
ALTURA
ALEVÍN FEMENINO
1m07cm
MARÍA BLANCO MÉNDEZ.
11
LONGITUD
ALEVÍN FEMENINO
2m98cm
CANDELA ESTÉVEZ PRADA.
ICÍA BARCIA COUTO.
RAQUEL REGUEIRO SÁNCHEZ.
LAURA OROSA LÓPEZ.
1
RELEVOS 4x60
ALEVÍN FEMENINO
43”33
BERTA TARAZA RODRÍGUEZ.
15
PESO
ALEVÍN FEMENINO
4m25cm
NOTA: EL EQUIPO BENJAMÍN MASCULINO ESTABLECIÓ UN NUEVO RECORD GALLEGO EN LA PRUEBA DE RELEVOS 4x50 CON UNA MARCA DE 32”90.
MEDALLERO
ORO
PLATA
BRONCE
7
3
1
 
 
 
 
 
 
 
 
RESULTADO POR EQUIPOS
 
  •      BENJAMÍN MASCULINO:       1º
  • BENJAMÍN FEMENINO:          1º
  • INFANTIL MASCULINO:         4º
  • INFANTIL FEMENINO:           5º
  • ALEVÍN FEMENINO:               9º
PRUEBA:
CAMPEONATO AUTONÓMICO ABSOLUTO DE ASTURIAS EN PISTA AIRE LIBRE.
FECHA:
14/15-JUNIO-2014
LUGAR:
AVILÉS (ASTURIAS).
 
 
 
 
 
 
GLORIA GARCÍA GARCÍA.
1
PESO
ABSOLUTA FEMENINO
13m32cm
ALDARA ÁLVAREZ FUENTES.
1
DISCO
ABSOLUTA FEMENINO
42m26cm
MARÍA OLIVA AMORES FERNÁNDEZ.
1
MARTILLO
ABSOLUTA FEMENINO
46m10cm
MEDALLERO
ORO
PLATA
BRONCE
3
-
-
 
 
 
 
 
 
 
PRUEBA:
CAMPEONATO AUTONÓMICO ABSOLUTO DE ISLAS BALEARES EN PISTA AIRE LIBRE.
FECHA:
14/15-JUNIO-2014
LUGAR:
CALVIÁ (ISLAS BALEARES).
 
 
 
 
 
 
MARGARITA V. GARCÍA CAÑELLAS.
1
5.000 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
17’51”11
EVA MARÍA TUR PALAU.
1
5 KM. MARCHA
ABSOLUTA FEMENINO
23’43”32
NOTA: LA ATLETA EVA MARÍA TUR PALAU ESTABLECIÓ UN NUEVO RECORD BALEAR ABSOLUTO EN LA PRUEBA DE 5 KM. MARCHA CON UNA MARCA DE 23’43”32
MEDALLERO
ORO
PLATA
BRONCE
2
-
-
 
 
 
 
 
 
 
PRUEBA:
CAMPEONATO PROVINCIAL ABSOLUTO DE MÁLAGA PISTA AIRE LIBRE.
FECHA:
14-JUNIO-2014
LUGAR:
MÁLAGA.
 
 
 
 
 
 
ESTEFANÍA GUILLENA BERENGUER.
1
LONGITUD
ABSOLUTA FEMENINO
5m42cm (+1.3)
ESTEFANÍA GUILLENA BERENGUER.
1
TRIPLE
ABSOLUTA FEMENINO
11m87cm (+0.6)
MEDALLERO
ORO
PLATA
BRONCE
2
-
-
 
 
 
 
 
 
 
PRUEBA:
CAMPIONATO GALEGO ABSOLUTO E CAMPIONATO GALEGO DE RELEVOS PISTA AIRE LIBRE.
FECHA:
15-JUNIO-2014
LUGAR:
PONTEVEDRA.
 
 
 
 
 
 
LIDIA CASAL PRIETO.
1 (FINAL)
1 (SEMIFINAL)
200 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
24”99 (+3.2)
26”61 (+0.1)
CLAUDIA ROJO CAZORLA.
1
100 M.V.
ABSOLUTA FEMENINO
14”77 (+0.5)
CLAUDIA ROJO CAZORLA.
1
400 M.V.
ABSOLUTA FEMENINO
1’01”13
LIDIA CASAL PRIETO.
ESPERANZA CALDAS GIL.
CANDELA DÍAZ RIVAS.
CLAUDIA ROJO CAZORLA.
1
RELEVOS 4x100
ABSOLUTA FEMENINO
49”37
SALETA FERNÁNDEZ LÓPEZ.
1
ALTURA
ABSOLUTA FEMENINO
1m70cm
CANDELA DÍAZ RIVAS.
2
400 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
58”02
LETICIA FERNÁNDEZ BARBOSA.
2
1.500 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
4’41”32
RAQUEL SUÁREZ PEDROSA.
2
3.000 OBSTAC.
ABSOLUTA FEMENINO
11’27”93
LIDIA FERNÁNDEZ ABUÍN.
2
DISCO
ABSOLUTA FEMENINO
40m82cm
ESPERANZA CALDAS GIL.
4 (FINAL)
2 (SEMIFINAL)
200 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
26”31 (+3.2)
26”70 (+0.1)
LUCÍA FERREIRO LIÑARES.
4
PÉRTIGA
ABSOLUTA FEMENINO
2m91cm
ESPERANZA CALDAS GIL.
5 (FINAL)
3 (SEMIFINAL)
100 M.L.
ABSOLUTA FEMENINO
12”85 (+1.0)
12”83 (0.0)
LIDIA FERNÁNDEZ ABUÍN.
5
MARTILLO
ABSOLUTA FEMENINO
38m02cm
NATALIA LISTE MALLO.
6
JABALINA
ABSOLUTA FEMENINO
31m37cm
LORETO BREA GONZÁLEZ.
6
MARTILLO
ABSOLUTA FEMENINO
37m73cm
SAMANTHA MULLONI MARTÍNEZ.
DESCALIF.
5 KM. MARCHA
ABSOLUTA FEMENINO
----------
MEDALLERO
ORO
PLATA
BRONCE
5
4
-
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

Noticias Web FGA / DELEGACIÓN OURENSE FGA .- Presentación do G.P. de Atletismo en Pista de Ourense 2014

 
 
Presentación do G.P. de Atletismo en Pista de Ourense 2014
Onte pola mañá presentouse a segunda edición do Gran Premio de Atletismo en Pista de Ourense 2014. Ao acto asistiron o presidente do club deportivo AURUM Lalo Gómez, o vicerrector do Campus de Ourense Virxilio Rodríguez, o concelleiro de Deportes Alfonso Vilachá, o responsable de deportes da Deputación Provincial de Ourense, Bernardino González e o presidente da Federación Galega de Atletismo Isidoro Hornillos. Máis de 300 atletas das diferentes modalidades e escolares daranse cita nas pistas do campus de Ourense nun certame que nesta ocasión dará o salto internacional ao contar coa participación de deportistas das cidades irmandadas con Ourense, especialmente da localidade lusa de Vila Real.
 

 

O próximo sabado día 21 de xuno disputaranse nas pistas Universitarias "As Lagoas" no Campus Universitario de Ourense a 2ª Edicción do Gran Premio de Atletismo Festas de Ourense 2014. A proba ten caracter nacional e esta incluída no Calendario Oficial da Real Federación Española de Atletismo.
Está organizada polo do Club Deportivo Aurum e contará co control do Comité Galego de Xuices e Cronometradores da Delegación FGA de Ourense.
As Probas disputaranse segundo o seguinteHORARIO de competición. Lembrase a todos os atletas que haberá Cámara de Chamadas HORARIO.
A Organización informa da suspensión de alguna das probas programadas e solicita a os atletas que comproben o horario final publicado e as listas de inscritos por proba.
Xúntanse LISTAS de inscritos nas diferentes probas.
Manual de Equipo Gran Premio de Atletismo Festas de Ourense 2.014 – Encontro Internacional de Cidade Irmanadas. MANUAL

 

Circular RFEA Nº: 125/2014 .- XCIV CAMPEONATO DE ESPAÑA ABSOLUTO ALCOBENDAS 2014

 
 
Circular RFEA Nº: 125/2014 .- XCIV CAMPEONATO DE ESPAÑA ABSOLUTO ALCOBENDAS 2014

Noticias Web RFEA Nº: 140/2014 .- XVI Jornadas sobre el Presente y el Futuro de las Categorías Menores en el Atletismo

 
 
 miércoles, 18 de junio de 2014   NOTICIA WEB 140/2014
 
Se celebrarán los días 4 y 5 de octubre

XVI Jornadas sobre el Presente y el Futuro de las Categorías Menores en el Atletismo
Durante el primer fin de semana de octubre, los días 4 y 5, se celebrarán las 16ª Jornadas de Menores en el Aula Magna del INEF de Madrid, que están enmarcadas dentro de los Programas Nacional de Tecnificación Deportiva y Mujer y Deporte para 2014 que auspicia el Consejo Superior de Deportes y desarrolla la Real Federación Española de Atletismo, por el Comité Técnico con la colaboración de la Escuela Nacional de Entrenadores. Las Jornadas se celebran a la vez que se realiza una concentración con los atletas cadetes y juveniles más destacados y sus entrenadores. 



Las Jornadas están abiertas a todas aquellas personas vinculadas al atletismo con jóvenes: Entrenadores y Monitores de Atletismo, Licenciados en Educación Física, Técnicos Deportivos, Estudiantes de Educación Física. Como en años anteriores, se celebrarán en el Aula Magna del I.N.E.F de Madrid. 



Este año contaremos con la participación como ponentes de: 



RUTH BEITIA, JOSEFA ESPEJO, MARIANO GARCÍA-VERDUGO S, JACINTO GARZÓN, MARTA MENDIA, VALENTÍN ROCANDIO, VICTOR RUBIO, RAMÓN TORRALBO y ANTONIO SÁNCHEZ, La exposición de los Temas se realizará según el siguiente orden 



1ª CONFERENCIA: DIDÁCTICA DE LOS CONCURSOS (altura / jabalina)

1ª parte.- Altura: (pautas y medios en el sistema educativo hasta los 16 años juegos, especialización, técnica, …….)

2ª parte.- Jabalina: (pautas y medios en el sistema educativo hasta los 16 años juegos, especialización, técnica, ……..)

Ponentes:- RAMÓN TORRALBO / VICTOR RUBIO 

Moderadores: Manuel Martínez y Miguel Ángel Millán





2ª CONFERENCIA: MUJER y ATLETISMO 

(problemáticas: Menarquia, Triada, Problemas: hormonales, lesionales y despistaje de problemas asociados)

Ponente.- JOSEFA ESPEJO COLMENERO

Moderadores: Manoli Alonso Salt y Jorge González Amo



AL HABLA CON RUTH BEITIA.- Experiencia en categorías menores

Moderador: Ramón Cid 



3ª CONFERENCIA: DIDÁCTICA DE LOS RELEVOS / LA MARCHA 

1ª parte.- Relevos (enseñanza ecológica - pautas en el sistema educativo hasta los 16 años)

2ª parte.- Marcha (medios educativos: juegos, especialización, técnica, sinergia con otras especialidades atléticas básicas, ……..)

Ponentes.- ANTONIO SÁNCHEZ - VALENTÍN ROCANDIO / JACINTO GARZÓN

Moderadores:, Jesús Álvarez Ozcariz y Santiago Pérez 

4ª CONFERENCIA: PAUTAS METODOLÓGICAS DE ENTRENAMIENTO HASTA LOS 16 AÑOS (especialización, volúmenes, criterios correctos, ……..)

Ponente.- MARIANO GARCÍA-VERDUGO DELMAS

Moderadores: Luis Miguel Martín Berlanas y José Ríos 

También habrá una comunicación de la Federación Navarra de Atletismo sobre el trabajo que se realiza en esta federación con las categorías menores, que será expuesto por MARTA MENDIA No te pierdas la interesante edición de las Jornadas de este año. 

 

Circular RFEA Nº: 124/2014 .- COPA DE ESPAÑA JOMA-RFEA DE CARRERAS DE MONTAÑA: Reglamento

 
 
Circular RFEA Nº: 124/2014 .- COPA DE ESPAÑA JOMA-RFEA DE CARRERAS DE MONTAÑA: Reglamento

Noticias Web FGA .- Pablo Denís Sanromán, Francisco Durán e Pedro Nimo del Oro recoñecidos DGAN

 
 
17/06/2014 . Pablo Denís Sanromán, Francisco Durán e Pedro Nimo del Oro recoñecidos DGAN
A Secretaria Xeral para o Deporte publicou no día de hoxe un novos listado de deportistas galegos recoñecidos como Deportistas de Alto Nivel (DGAN) polo procedemento iniciado en novembro 2013. Nesta ocasión un total de 3 atletas entran a formar parte neste grupo selecto de deportistas, Pablo Denís, Fran Durán e Pedro Nimo súmanse así ao listado de 311 deportistas de todos os deportes que xa están recoñecidos. Noraboa! (Mais información click aqui)

 

Páginas

Suscribirse a Ría Ferrol Concepción Arenal RSS