Noticias Web FGA .- Actividade do fin de semana: Critérium de Combinadas e Control Técnico en Pontevedra, Memorial Gregorio Pérez Rivera en Lugo, Circuito Ferrolán en Pista en Ferrol e Control Técnico no Barco

 
 
Actividade do fin de semana: Criterium de Combinadas e Control Técnico en Pontevedra, Memorial Gregorio Pérez Rivera, Circuito Ferrolán en Pista e Control no Barco
Case sen tempo de asimilar a Pista Cuberta e o Campo a Través, iniciase a tempada de pista con a priori interesantisimas probas esta fin de semana. O criterium de Combinadas en Pontevedra hai que engadir o Memorial Gregorio Pérez Rivera en Lugo, o Circuito Ferrolán en Pista e os controles do Barco e Pontevedra. Salientar a participación do velocista do Coruña Comarca Mauro Triana  e de Miriam Otero do Afflelou Narón nos 100 e os lanzadores José Manuel Vila na xavalina e Mercedes de Santaló no disco en Lugo; Carlos Moro do Riazor e Claudia Rojo do Ría Ferrol nos 400m valados e as tamén locais Lidia Casal e Candela Díaz xunto con a barbanzana Jessica Rial nos 200 e 400m de Ferrol. Finalmente, en Pontevedra Palomanes estará no triplo, Alfonso Pérez nos 200 e 800 nesta proba tamén estará o seu compañeiro de equipo Jorge Puig e as millores mediofondistas galegas, Leticia Fernández, Yuliana Veslasquez e Solange Pereira disputarán os 800. Nas combinadas destacar a presenza de Santi Ferrer da SGP e Isabel Vázquez do Atletismo Salamanca. Así pois, esperamos bos rexistros neste inicio da tempada.  Fuente: Página Web FGA

 

Noticias Web FGA .- Aprobación novas datas Campionatos Galegos

 
 
08/04/2014 . Aprobación novas datas campionatos
Comunícase a todos os estamentos que trala consulta á Xunta Directiva e Comisión    Delegada esta Federación comunica as seguintes novas datas:
  • Campionato Galego benxamín, alevín e infantil. 7 de xuño.
  • Campionato Galego cadete de pista aire libre. 17 de maio.
  • Campionato Galego benxamín, alevín e infantil por equipos. 14 de xuño
  • Campionato Galego Absoluto de pista aire libre. 15 de xuño
Fuente:   Página Web FGA

RESULTADOS: XII CARREIRA POPULAR 10 KM. - CONCELLO DE PADRÓN (Padrón, 5.Abr.2014)

 
 
XII CARREIRA POPULAR 10 KM. - CONCELLO DE PADRÓN
Fecha:   Sábado, 5 de Abril de 2014
Lugar:   Padrón (A Coruña)
VI Campeonato de España de 10 km en Ruta Absoluto y Veteranos, Padrón, 5 abril 2014El sábado 5 de Abril, se celebró en la localidad de Padrón (A Coruña), la XII CARREIRA POPULAR 10 KM.-CONCELLO DE PADRÓN, en la que participaron tres atletas del Ría Ferrol, que tuvieron una buena actuación:
  • RAQUEL SUÁREZ PEDROSA, ganó la Carrera en la Categoría Femenina, invirtiendo un tiempo de 37:27 en los 10 Km. de recorrido.
  • JOSÉ MANUEL TEIJEIRO IGLESIAS, fue 64º en Categoría Masculina, con un tiempo de 36:35.
  • JOSÉ LÓPEZ ANEIROS, fue 345º en Categoría Masculina, con un tiempo de 47:06.

​[Resultados]

RESULTADOS: GRAN PREMIO INTERNACIONAL DE MARCHA ATLÉTICA RÍO MAIOR (Río Maior-Portugal, 5.Abr.2014)

 
 
GRAN PREMIO INTERNACIONAL DE MARCHA ATLÉTICA RÍO MAIOR
Fecha:   Sábado, 5 de Abril de 2014
Lugar:   Río Maior (Portugal)
El sábado 5 de Abril, se celebró en la localidad portuguesa de Río Maior, el GRAN PREMIO INTERNACIONAL DE MARCHA ATLÉTICA RÍO MAIOR,  en la que participó la marchadora Senior del Ría Ferrol, SAMANTHA MULLONI MARTÍNEZ, que tuvo una buena actuación al ser 2ª en la prueba de los 5 Km. Marcha Absolutos, con una marca de 25:37.
 
07/04/2014 . Boa actuación dos marchadores galegos en Rio Maior
O pasado sabado na localidade portuguesa de Rio Maior, celebrouse a 23 edicion do GP de Marcha atletica en ruta e unha vez máis un nutrido grupo de marchadores galegos tomaron parte no Gran Premio. 
Os marchadores galegos demostraron a sua gran calidade nas categoria menores, logrando melloras varias mellores marcas galegas na probas de 2 Km. a cargo de Natalia Rivas do A. Cuntis - benjamin con 12.28 
Paula Villaverde do A. Cuntis - cadete con 11.09 Smail Laaribi do A. Cuntis - cadete con 11.02 Denis Fernandez Blanco do Vila de Cangas - Benjamin con 11.37 
Na proba de 5 Km. triplete galego en homes e mulleres con Antia Chamosa, Samanta Mulloni e Rocio Carbia en mulleres, Christian Curopos, Jose Fernandez Nieves e Roberto Vieiro en homes 
Nesta distancia o infantil Roberto Vieiro, demostrou a gran calidade que atesoura nesta difícil disciplina logrando a mellor marca galega infantil en 5 Km cun rexistro de 25.21  Resultados          FOTOS

Fotos: Xentileza de Jose Pardal
Fuente; Página Web FGA

 

Circular FGA Nº: 28/2014 .- CAMPEONATO GALLEGO DE CLUBES JUNIOR EN PISTA AIRE LIBRE (O Barco, 10.May.2014)

 
 
Circular FGA Nº: 28/2014 .- CAMPEONATO GALLEGO DE CLUBES JUNIOR EN PISTA AIRE LIBRE (O Barco, 10 de Mayo de 2014)

Circular FGA Nº: 27/2014 .- CAMPEONATO GALLEGO DE CLUBES CADETE EN PISTA AIRE LIBRE (O Barco, 10.May.2014)

 
 
Circular FGA Nº: 27/2014 .- CAMPEONATO GALLEGO DE CLUBES CADETE EN PISTA AIRE LIBRE (O Barco, 10 de Mayo de 2014)

RESULTADOS: 2ª JORNADA PREVIA INTERZONAL ATLETISMO ESCOLAR INDIVIDUAL EN PISTA AIRE LIBRE .- ZONAS: FERROL-CORUÑA (Ferrol, 5.Abr.2014)

Resultados

2ª Jornada PREVIA INTERZONAL ATLETISMO ESCOLAR INDIVIDUAL EN PISTA AIRE LIBRE .- ZONAS: FERROL - CORUÑA
Fecha:   Sábado, 5 de Abril de 2014
Lugar:   Pista de Atletismo "A Malata" (Ferrol)
Hoy sábado 5 de Abril, se celebró en la Pista de Atletismo de "A Malata" (Ferrol), la 2ª Jornada Previa INTERZONAL ATLETISMO ESCOLAR INDIVIDUAL en Pista Aire Libre de la Zona: Ferrol-Coruña y en la que participaron una gran cantidad de jóvenes atletas de la cantera del Ría Ferrol, que obtuvieron unos excelentes resultados:
 
CATEGORÍA: BENJAMÍN HOMBRES
  • 50 M.L. ´Serie 3:   1º MARTÍN PAZOS 7.99;  2º HABTE MARIAM CANDAL 9.35;  3º MARTÍN HOYOS 9.59;  4º SERGIO FERNÁNDEZ 10.14;  6º CIBRAN SURAFELL OROZA 10.18;  8º XAIME GARCÍA 10.68
  • 50 M.L. - Serie 4:   1º MARTÍN RODRÍGUEZ 8.97;  2º ADRIÁN RIVADULLA 9.28;  3º IKER ROMERO 9.51;  5º LUCAS REY 9.68
  • 50 M.L. - Serie 7:   1º RAÚL GIL 9.03
  • SALTO DE ALTURA:   4º RAÚL GIL 0.90 m.
  • LANZAMIENTO DE PESO (1 KG.):   1º MARTÍN PAZOS 7.09 m.;  5º HABTE MARIAM CANDAL 5.84 m.;  11º CIBRAN SURAFELL OROZA 4.72 m.; 14º IKER ROMERO 4.16 m.;  15º XAIME GARCÍA 3.67 m.
  • LANZAMIENTO DE PELOTA:   16º LUCAS REY 12.93 m;  19º MARTÍN HOYOS 12.81 m.;  20º IVÁN PÉREZ 12.69 m.;  26º MARTÍN RODRÍGUEZ 10.89 m.;  28º ADRIÁN RIVADULLA 10.66 m.;  37º SERGIO FERNÁNDEZ 7.33 m.
CATEGORÍA: BENJAMÍN MUJERES
  • 50 M.L. - Serie 2:   2º ALICIA BARREIRO 9.78;  6º IRENE FRAGUELA 10.70
  • 50 M.L. - Serie 3:   1º LAURA RICO 9.19;  3º NATALIA VIGO 9.43;  4º PAULA NIETO 9.75;  8º LUCIA MARTÍNEZ 10.65
  • 50 M.L. - Serie 5:   1º MARTINA DÍAZ 8.48;  2º LUCIA BLANCO 8.76
  • SALTO DE ALTURA:   1º MARTINA DÍAZ 1.12 m.;  2º LUCIA BLANCO 0.90 m.
  • LANZAMIENTO DE PESO (1 KG):   2º LAURA RICO 5.50 m.;  10º ANGELA DÍAZ 3.41 m.;  11º LUCIA MARTÍNEZ 3.08 m.; - MARINA PAJON nulos
  • LANZAMIENTO DE PELOTA:   6º ALICIA BARREIRO 10.47 m.;  11º NATALIA VIGO 9.75 m.;  13º PAULA NIETO 8.21 m.; 16º LUNA LORENZO 6.78 m.
  • 1 KM. MARCHA:   1º    MARINA PAJON 7:25.66;  4º ANGELA DÍAZ 8:43.38;  5º IRENE FRAGUELA 8:44.93;  6º LUNA LORENZO 10;21.06
CATEGORÍA: ALEVÍN HOMBRES
  • 60 M.L.- Serie 3:   2º DANIEL MARTÍNEZ 11.20;  4º PABLO PAJON 11.52;  5º ANXO GARCÍA 11.71;  8º ALFONSO CREUS 12.19
  • 60 M.L. - Serie 4:   2º ANDRÉS PICALLO 10.45
  • 2.000 M.L.:   2º ANDRÉS PICALLO 7:26.08
  • LANZAMIENTO DE PESO (2 KG):   13º PABLO PAJON 5.26 m.;  23º DANIEL MARTÍNEZ 4.03 m.;  24º ANXO GARCÍA 3.98 m.;  26º ALFONSO CREUS 2.96 m.

CATEGORÍA: ALEVÍN MUJERES

  • 60 M.L. - Serie 1:   4º RAQUEL REGUEIRO 10.89;  5º MARTA PORCEL 11.59
  • 60 M.L. - Serie 5:   1º LAURA OROSA 9.99;  2º CHLOE MIGNOT 10.17;  3º NATALIA LÓPEZ 10.27;  4º ICIA BARCIA 10.53;  5º NADIA MARDARAZ 10.97;  6º AINHOA COBELO 11.70
  • 60 M.L. - Serie 6:   1º ANDREA POUSA 10.31;  2º AROA PERMUY 10.37;  4º PAULA SOTO 10.52;  7º BERTA TARAFA 12.04;  8º PAULA PALACIOS 13.09
  • 60 M.L. - Serie 7:   6º HANNA DURÁN 12.21
  • 1.000 M.L.:   1º MARTA REY 3:46.84;  4º MARÍA BLANCO 4:07.26;  5º HANNA DURÁN 4:08.14;  6º NADIA MARDARAZ 4:08.72
  • 2.000 M.L.:   1º AROA PERMUY 8:26.94;  2º PAULA SOTO 8:31.29;  3º ICIA BARCIA 8:32.80;  4º CHLOE MIGNOT 8:54.93;  5º PAULA PÉREZ 8:58.18;  6º ANDREA POUSA 9:01.14;  7º SOFIA PERMUY 9:02.25
  • SALTO DE LONGITUD:   6º MARÍA BLANCO 2.91 m.;  9º SOFIA PERMUY 2.71 m.;  11º MARTA PORCEL 2.48 m.;  19º RAQUEL REGUEIRO 2.14 m.
  • LANZAMIENTO DE PESO (2 KG.):   5º PAULA PÉREZ 5.10 m.; 7º MARTA REY 4.81 m.;  8º LAURA OROSA 4.78 m.;  12º BERTA TARAFA 3.45 m.;  14º AINHOA COBELO 2.53 m.
CATEGORÍA: INFANTIL HOMBRES
  • 150 M.L. - Serie 2:   1º CARLOS LÓPEZ 19.97;  3º ERNESTO FERNÁNDEZ 23.07;  6º PABLO LAGOA 24.49;  7º JAVIER BLAS 25.40:  8º DIEGO MONTES 29.21
  • 150 M.L. - Serie 3:   3º ADRIÁN RODRÍGUEZ 21.53;  5º MARTÍN REY 23.78
  • 1.000 M.L.:   3º ADRIÁN CHUN MARTÍNEZ 3:17.67;  7º ALDO REY 3:23.24;  8º ADOLFO GARCÍA 3:32.00;  9º MIGUEL VILARO 3:33.65;  10º PABLO LAGOA 3:35.69
  • SALTO DE LONGITUD:   3º CARLOS LÓPEZ 4.20 m.;  6º MARTÍN REY 3.93 m.;  8º JAVIER BLAS 3.79 m.;  9º ADOLFO GARCÍA 3.73 m.;  12º MIGUEL VILARO 3.35 m.
  • SALTO DE ALTURA:   4º ADRIÁN RODRÍGUEZ 1.22 m.;  5º ALDO REY 1.22 m.;  10º ADRIÁN CHUN MARTÍNEZ 0.95 m.
  • LANZAMIENTO DE DISCO (800 g.):   2º CARLOS LÓPEZ 19.25 m.;  3º ADOLFO GARCÍA 19.15 m.;  4º MIGUEL VILARO 15.84 m.;  9º DIEGO MONTES 13.26 m.;  10º MARTÍN REY 12.93 m.;  12º ERNESTO FERNÁNDEZ 11.50 m.
  • LANZAMIENTO DE JABALINA (500 g.):   5º ADRIÁN CHUN MARTÍNEZ 13.82 m.;  6º ALDO REY 10.94 m.
CATEGORÍA: INFANTIL MUJERES
  • 150 M.L. - Serie 2:   6º LAURA CANDAL 24.97
  • 150 M.L. - Serie 3:   1º PAULA LÓPEZ 21.05;  2º DEISY PÉREZ 21.67;  3º ANA RIVAS 22.14;  4º ICIA GÓMEZ 22.63;  5º LUCIA RIVADULLA 22.72;  6º LAURA MÉNDEZ 22.92;  7º ZELTIA CONESA 23.89;  8º KALKIDAN FRANCO 27.71
  • 150 M.L. - Serie 4:   1º LUCIA SICRE 22.20;  3º CARMEN RUVIRA 23.65
  • 1.000 M.L.:   1º LUCIA SICRE 3:29.32;  3º IRENE BARREIRO 3:38.93;  5º LAURA CANDAL 3:48.94;  6º LUCIA RIVADULLA 3:49.34;  7º MIRIAM TOJEIRO 3:49.97;  8º KALKIDAN FRANCO 4:02.58;  10º NURIA FERNÁNDEZ 4:07.97
  • 80 M. VALLAS (0,762) - Serie 1:   1º PAULA LÓPEZ 15.89
  • 80 M. VALLAS (0,762) - Serie 2:   1º ZELTIA CONESA 16.15
  • SALTO DE LONGITUD:   2º DEISY PÉREZ 3.86 m.;  4º ZELTIA CONESA 3.58 m.;  7º IRENE BARREIRO 3.37 m.;  9º CLARA DÍAZ 3.19 m.;  21º KALKIDAN FRANCO 2.70 m.;  23º LAURA CANDAL 2.56 m.
  • SALTO DE ALTURA:   1º CARMEN RUVIRA 1.22 m.;  6º LUCIA RIVADULLA 1.13 m.
  • SALTO CON PÉRTIGA:   1º ICIA GÓMEZ 2.00 m.;  2º LAURA MÉNDEZ 1.60 m.
  • LANZAMIENTO DE DISCO (800 g.);   3º LUCIA SICRE 14.47 m.;  4º ANA RIVAS 12.67 m.
  • LANZAMIENTO DE JABALINA (400 g.):   2º IRENE BARREIRO 13.17 m.;  3º MIRIAM TOJEIRO 12.15 m.;  4º NURIA FERNÁNDEZ 7.36 m.
  • 3 KM. MARCHA:   1º CLARA DÍAZ 17:34.68
 
 
 
 

RESULTADOS: CAMPEONATO DE ESPAÑA DE 10 Km. RUTA ABSOLUTO Y VETERANOS (Padrón, 5.Abr.2014)

 
 
CAMPEONATO DE ESPAÑA DE 10 Km. RUTA ABSOLUTO Y VETERANOSVI Campeonato de España de 10 km en Ruta Absoluto y Veteranos, Padrón, 5 abril 2014
Fecha:   Sábado, 5 de Abril de 2014
Lugar:   Padrón (A Coruña)
Ayer sábado 5 de Abril, se celebró en la localidad de Padrón, el CAMPEONATO DE ESPAÑA DE 10 Km. RUTA ABSOLUTO Y VETERANOS, en el que participó el atleta veterano del Ría Ferrol, NICOLÁS SEDES DOCE, que tuvo una destacada actuación al finalizar en el Puesto 16º en la Categoría Veteranos M-40, invirtiendo un tiempo de 36:26 en los 10 Km. de recorrido.
 
 

Circular FGA Nº: 26/2014 .- CAMPEONATO GALLEGO ABSOLUTO DE MEDIO MARATÓN Y DE LAS CATEGORÍAS JUNIOR, PROMESA Y VETERANOS

 
 
Circular FGA Nº: 26/2014 .- CAMPEONATO GALLEGO ABSOLUTO DE MEDIO MARATÓN Y DE LAS CATEGORÍAS JÚNIOR, PROMESA Y VETERANOS

Circular RFEA Nº: 66/2014 .- CONCENTRACIÓN SECTOR DE VELOCIDAD 4x100

 
 
Circular RFEA Nº: 66/2014 .- CONCENTRACIÓN SECTOR DE VELOCIDAD 4x100

Páginas

Suscribirse a Ría Ferrol Concepción Arenal RSS