Amplia representación na primeira xornada de Atletismo en Pista de Xogade que se celebra este fin de semana

"Xogade - Atletismo Pista - 1ª Xornada - A Coruña 2022"

Pista de Atletismo de Bastiagueiro (A Coruña)

Domingo 27 de marzo de 2022

Este domingo terá lugar a I Xornada de Xogade en Pista Aire Libre na Pista de Atletismo de Bastiagueiro (A Coruña) onde teremos unha amplia representación da nosa canteira, como ben se reflexa a continuacion.

Por un lado, en categoría sub10:

  • Sarah Lema e Noelia Cabrero competirán nas probas de 50ml lonxitude.
  • Uxía Santana, Cayetana Rey, Lara Pita Laura Fernández formarán parte das probas de 500ml lanzamento de pelota.
  • O relevo 4x50m feminino estará formado por Uxía Santana, Cayetana Rey, Lara Pita Noelia Cabrero. 
  • Juan Ramón Martíne, Diego Couselo, Mario López Daniel Fachal disputarán as probas de 50ml lonxitude.
  • Lucas Jiménez, Ángel Martínez, Martín Castiñeira, Fernando Arias Marcos Mauriz competirán nas probas de 500ml lanzamento de pelota. Asimismo, Lucas, Martín, Fernando e Marcos conformarán o relevo 4x50m masculino.

Por otro lado, en categoría sub12:

  • Manuela Beza, Lara Fernández, Claudia Garrido  e Pilar Sánchez  competirán nas probas de lonxitude 60ml, mentres que a súa compañeira Alicia Jove, aínda que estará tamén na proba de lonxitude, correrá os 500ml.
  • Lorena Piñeiro competirá só nos 60ml. 
  • Gala Fernández Adriana Sedes  estarán na saída dos 60ml 500ml.
  • O relevo 4x60m estará formado polas atletas  Claudia Garrido, Pilar Sánchez,Alicia Jove e Lara Fernández.
  • Arsenio Romero participará nas probas de 60ml 500ml.
  • Hugo Veiguela disputará os 500ml e o salto de lonxitude.

E, por último, en categoría sub14 participarán Bruno Castro, Julia Casal, Virginia Blanco, Marina Blanco, Adriana Castiñeira Daniela Calvo na proba de Tetratlhón.

¡Moita sorte a tod@s!

As nosas atletas consiguen dúas medallas nacionais e varias autonómicas nas súas respectivas categorías.

Este sábado celebrouse o Campionato Galego en categoría sub10, sub12 e sub14 en Ourense onde o noso clube estivo representado por varias atletas da nosa canteira que obtiveron os seguintes resultados.

Por un lado, Laura Fernández rematou en 11ª posición na proba dos 500ml en categoría sub10 cun tempo de 1:52.56. En categoría sub12, Lara Fernández proclamouse Campioa Galega na proba de 1000ml parando o crono en 3:31.38. Noa Seoane acadou o 3er posto nos 60ml cun tempo de 9’’03, mentres que a súa compañeira Alicia Jove acabou en 15ª posición cun tempo de 9’’40. Así mismo, as dúas competiron tamén na proba de 500ml conseguindo o 1er e 7º posto cun tempo de 1:29.16 e 1:34.52 respectivamente.

Ademáis, en categoría sub14, Bruno Castro acadou a 5ª posición nos 60ml cun tempo de 8’’50 e na proba de lonxitude rematou no 4º posto realizando un salto de 4.47m. Mentras, a súa compañeira Irma Veiguela conseguiu o 4º posto tanto nos 60ml cun rexistro de 8’’62 coma na proba de 500ml, onde parou o crono en 1:23.01.

Dende Ourense voamos ata a localidade malagueña de Antequera, onde esta fin de semana disputouse o Campeonato de España sub20 de Pista Cubierta onde as nosas atletas loitaron ata o final nas súas respectivas probas obtendo bos resultados.

Paula González correu as series de 60 metros valos onde acadou o segundo posto cunha marca de 8’’64 conseguindo así a clasificación directa para semifinais. Xa en semifinais, conseguiu mellorar marca ao realizar un tempo de 8’’59 que lle permitiu acceder directamente á final, onde acabaría conseguindo o 5º posto cun tempo de 8’’62.

Por outro lado, Ona Alonso correu as semifinais dos 800ml quedando en terceira posición da súa serie cun tempo de 2:17.18, mellorando así a súa mellor marca da tempada e moi preto da súa marca persoal.

Diaou Diallo acadou a 3ª posición na proba de triple salto ao realizar unha marca de 12.80m nun concurso bastante regular por parte da nosa atleta.

E, por último, Xiana Lago conseguiu proclamarse Campioa de España na proba de peso cun lanzamento de 12.05m.

Ademáis, o domingo celebrouse o Campeonato de España CSD de Campo a Través sub16, sub18 e Inclusivo por autonomías en Getafe onde tivemos a representación de Ricardo Negrete coa selección galega sub18 conseguindo o posto 44 da clasificación realizando un tempo de 21:28 nos 6,2km de percorrido e conseguindo a 6ª posición nacional por equipos. Así mesmo, Carmen Carrera Carolina Santos competiron en categoría sub18 feminina acadando o 74º e 75º posto da clasificación realizando un tempo de 27:37 e 27:38, respectivamente, nos 6,2km de percorrido e conseguindo a 11ª posición coa selección galega.

Xa en terras galegas, o domingo disputouse a "IX Carreira Popular AECC En Marcha contra o Cancro, Corre por Ferrol" sobre unha distancia de 5km aprox. onde tamén tivemos representación do noso clube. En categoría sub16-18 masculina Marcos Pérez Calvo conseguiu o 2 posto cun tempo de 18:15, mentres que o tercer posto sería para o seu compañeiro Joel Novoa Gayoso cun rexistro de 18:27. Diego Sánchez Aneiros e Sergio Fernández Rafales acadaron o quinto e sexto posto cun tempo de 19:03 e 19:58, respectivamente. En categoría sub 16-18 feminina, Aroa Amado Prieto consiguiu o primer posto cun tempo de 22:24. E, por último, en categoría sub 20-23, Lucía Sicre Maside acadou o segundo posto cun tempo de 20:30.

E como broche final para rematar o fin de semana con bó sabor de boca, celebrouse na tarde do domingo o Cto. Xunta de Galicia de Lanzamentos Longos de Menores (Sub 16.18 e 20) en Pontevedra, no que participou a nosa atleta Laura Rico Bouza na proba de xavelina sub18,  conseguindo un lanzamento de 35,51 m. e proclamándose Campioa Galega.

¡Parabén a tod@s!

Tres importantes citas esta fin de semana para as nosas atletas nas súas respectivas categorías.

"XLIX Campeonato de España sub20 en Pista Cubierta"

Antequera (Málaga)

12-13 de marzo de 2022

A localidade malagueña de Antequera acolle esta fin de semana o Campeonato Nacional sub20 de PC onde teremos a catro atletas do noso clube.

  • Diaou Diallo participará na proba de triple salto.
  • Ona Alonso estará na proba de 800ml.
  • Paula González correrá os 60 metros valos.
  • Xiana Lago lanzará na proba de lanzamento de peso.

Todo o campionato se poderá seguir a través do canle LaLigaSportsTV.

"XV Campionato Xunta de Galicia sub10 - sub12 - sub14 en Pista Cuberta"

Ourense

Sábado 12 de marzo 2022

O sábado disputaráse en Ourense o Campionato Galego de categorías menores onde teremos representación da nosa canteira.

Por un lado, en categoría feminina sub10 participará Laura Fernández na proba dos 500ml. Por outro, en categoría sub12 participará Lara Fernández nos 1000ml, mentres que nas probas de 60ml 500ml correrán Noa Seoane Alicia Jove

E, por último, en categoría masculina  sub14 teremos a Bruno Castro  nas probas de 60ml lonxitude, mentres que en categoría feminina sub14 participará Irma Veiguela nas probas de 60ml 500ml.

"Campeonato de España CSD Campo a Través"

Cerro de los Ángeles, Getafe (Madrdi)

Domingo 13 de marzo de 2022

O domingo dispútase o Campeonato de España CSD Campo a Través por autonomías en Getafe, onde a selección galega sub18 contará con 3 atletas do noso clube. Por un lado, en categoría masculina estará Ricardo Negrete e, por outro, en categoría feminina, a selección autonómica contará coa presenza de Carolina Santos Carmen Carrera.

A competición poderáse seguir a través do canle LaLigaSportsTV.

¡Moita sorte a tod@s!

O Club Atletismo Ria Ferrol e o Banco de Alimentos Ferrol Rías Altas únense para amosar toda a solidaridade có pobo ucraniano

Desde  o Club Atletismo Ría Ferrol, en colaboración có Banco de Alimentos Ferrol  Rías Altas imos a arrimar o hombro e enfocar toda a axuda da comarca de Ferrol  nunha Gran Campaña de Solidaridade có pobo ucraniano.

Nesta recollida imos a centrarnos principalmente en tres cousas:

✅Leite infantil

✅ Comida preparada en lata

✅ Material Sanitario de urxencia (Vendas, Betadine, material para curas,etc)

Podedes entregar todo o que se necesita no local do Club ( Pistas A Malata s/n .Serantes. FERROL)

O pobo ucraniano os necesita.

#riaferrol #unidoscontraelhambre #noalaguerra #stopwar

Esta fin de semana déixanos un posto de finalista nacional e novas experiencias na mochila para seguir mellorando.

Esta fin de semana celebrouse o “Campeonato de España sub18 de PC” en terras valencianas ata onde se desprazaron catro atletas do noso clube.

Alicia Barreiro gañou a súa serie de semifinais do 400ml cun tempo de 58’’19 conseguindo o pase directo á final, onde quedaría en 6ª posición cun tempo de 58’’14.

Por outro lado, Ricardo Negrete conseguiu o 4º posto da súa serie dos 800ml cun tempo de 1:58.49 que lle dificultou a clasificación para a final de mañá. E, así mesmo, Carolina Santos e Carmen Carreira correron as semifinais dos 1500ml realizando un tempo de 4:55.67 e 5:01.54, respectivamente, sen posibilidad de poder acceder á final de mañá.

Ademáis de isto, Ourense acolleu o “Campionato Xunta de Galicia sub16” onde participaron dúas atletas da canteira.

Por un lado, Aroa Amado participou nos 600ml quedando en 8ª posición da súa serie e parando o crono en 1:56.00 e, por outro, Aldara Ruiz acabou en 4ª posición da súa serie na proba de 300ml cun tempo de 47”82.

Dende Ourense fumos ata Lugo onde disputouse a 5ª xornada do Circuito Deputación de Lugo onde a nosa canteira obtuvo os seguintes resultados.

En categoría sub12 feminina:

  • Noa Seoane fixo unha marca de 9’’16 nos 60ml e 1:33.7 nos 500ml.
  • Alicia Jove parou o crono en 9’’66 nos 60 ml e 1:34.3 nos 500ml.
  • Lara Fernández realizou un rexistro de 9’’81 nos 60ml e 1:36.4 nos 500ml.
  • Pilar Sánchez correu os 60ml en 10’’12.

En categoría sub12 masculina:

  • Hugo Veiguela parou o crono en 9’’91 na proba de 60ml e 1:39.6 nos 500ml.

En categoría sub14 feminina:

  • Irma Veiguela realizou un rexistro de 8’’68 nos 60ml e 1:26.5 nos 500ml.

E, por último, en categoría sub14 masculina:

  • Bruno Castro fixo unha marca de 8’’60 nos 60ml e un salto de 4.28m na proba de lonxitude.

E xa para rematar, como broche final, o domingo celebrouse a “I Carreira da Muller” de Narón onde participaron atletas da nosa canteira obtendo os seguintes resultados.

Por un lado, en categoría sub10 masculina, o 1er foi para Lucas Jiménez, mentres que o seu compañeiro Mario López acabou en 10ª posición. En categoría feminina, Laura Fernández conseguiu subirse ao pódium en 3ª posición, mentres que as súas compañeiras Cayetana Barro e Noelia Cabrero acadaron a 5ª e 7ª posición.

Por outro, en categoría sub12 feminina Lara Fernández e Noa Seoane acadaron a 1ª e 2ª posición respectivamente, mentres que a 3ª posición sería para Alicia Jove e Gala Fernández conseguiu cruzar a línea de meta en 7ª posición.

Así mesmo, en categoría sub14 feminina Marta Cuadrado acadou a 6ª posición.

¡Noráboa a tod@s!

Catro atletas sub18 loitando no campionato nacional

"XLIV Campeonato de España sub18 en Pista Cubierta"

Palacio Velódromo Luis Puig (Valencia)

5-6 de marzo de 2022

Valencia acolle esta fin de semana o Campeonato Nacional sub18 de PC onde teremos a catro atletas do noso clube.

  • Ricardo Negrete participará na proba de 800ml.
  • Alicia Barreiro estará na proba de 400ml.
  • Carmen Carreira e Carolina Santos correrán os 1500ml.

Todo o campionato se poderá seguir a través do canle LaLigaSportsTV.

"XXXV Campionato Xunta de Galicia sub16"

Ourense

Sábado 5 de marzo 2022

O sábado disputaráse en Ourense o Campionato Galego sub16 onde participará Aroa Amado nos 600ml e nos 300ml correrá Aldara Ruiz.

"XII Copa Deputación de Lugo - 5ª Xornada"

Lugo

Sábado 5 de marzo de 2022

En Lugo dispútase a 5ª Xornada da Copa Deputación onde contaremos coa presenza de varias atletas do clube.

En categoría sub12 feminina participarán Alicia Jove, Noa seoane e Lara Fernández nas probas de 60ml 500ml, mentres que Pilar Sánchez correrá solo os 60ml. En categoría masculina, Hugo Veiguela correrá as probas de 60ml e 500ml.

En categoría sub14 feminina contaremos coa presenza de Irma Veiguela nas probas de 60ml e 500ml e, en categoría masculina, participará Bruno Castro nas probas de 60ml e lonxitude.

¡Moita sorte a tod@s!

Dous postos de finalista, un récord autonómico e dous marcas persoais no nacional absoluto de Ourense

Esta fin de semana Ourense foi o epicentro do atletismo nacional ao celebrar o Campeonato Nacional Absoluto de PC onde tivemos unha boa actuación das nosas atletas.

Por un lado, Talía Mara Pérez demostrou o bo estado de forma co cal chegou a dita cita ao pulverizar o seu récord de Asturias nas rondas eliminatorias de 200ml realizando un tempo de 24’’29 que levouna directa a semifinais. Non contenta con iso, nas semifinarias faría un rextistro de 24’’34, moi preto da súa mellor marca, e conseguiría o premio tan desexado de estar pelezando coas 8 mellores de España na final, onde acabaría en 7ª posición cun tempo de 24’’75. Por outro lado, Irene Bonafonte correu as semifinais de 1500ml cunha marca de 4:27.48 que serviulle para ganar a súa serie e obter unha plaza fixa na final nacional, onde quedou, tamén, en 7ª posición cun rexistro de 4:32.17.

Así mesmo, Paula González quedou 5ª da súa serie de 60 metros valos en primeira ronda cun tempo de 8’’72, preto da súa mellor marca. Marta Pla competiu nas semifinais de 800ml onde acabou en 6ª posición da súa serie realizando unha marca de 2:11. Elena Llobera acadou un magnífico 5º posto na proba de salto de lonxitude conseguindo unha marca persoal de 6.09m. E, no mesmo foso, Diaou Diallo, pese a que non se atopou cómoda ao longo da proba de triplo salto conseguiu unha 9ª posición nun nacional absoluto cunha marca de 12.37m. 

Entre medias, celebrouse en Cataluña o Campionato autonómico sub20 na Pista de Atletismo de Sabadell onde a nosa atleta Ona Alonso Camps conseguiu facerse có titulo de Campioa Catalana na proba de 800ml cun rexistro de 2:17.43. Ademáis, en Valencia celebrouse un control de 60ml dentro do "Campeonato provincial sub18 y sub20" onde competiu a Celia Muñoz realizando unha marca de 7''81.

E, por último, a nosa atleta Antía Sestelo participou na 3ª Xornada de Lanzamentos celebrada en Vilanova da Cerveira na proba de lanzamento de xavelina (600gr) acadando unha marca de 36.22m.

¡Noráboa a todas! 

6 balas vermellas entre a élite nacional esta fin de semana en Ourense

"LVIII Campeonato de España Absoluto de Pista Cubierta"

Pista Cuberta de Atletismo (Ourense)

25-26-27 de febreiro de 2022

Este fin de semana as nosas cores estarán no Campeonato de España Absoluto de PC da man das seguintes atletas:

  • Talia Mara Pérez Dambrauskas correrá a proba de 200ml.
  • Elena Llobera Miro estará na proba de salto de lonxitude.
  • Marta Pla Botella estará loitando nos 800ml.
  • Diaou Diallo Chao buscará caer o máis lonxe posible na proba de triplo salto.
  • Irene Bonafonte Pardás participará nos1500ml.
  • Paula González García correra na proba de 60 metros valos.

O campionato será retransmitido a través do canle de teledeporte. ¡Moita sorte a todas elas!

"30è Campionat de Catalunya sub20 en Pista Coberta"

Pista Coberta de Catalunya (Sabadell)

26 de febreiro de 2022

Sabadell acogerá este fin de semana o Campionat  de Catalunya sub20 de PC onde estará presente a nosa atleta Ona Alonso Camps loitando na proba de 800ml.

"Campeonato Provincial sub18/sub20 + Control 2ª Jornada"

Palacio Velódromo Luis Puig (Valencia)

Sábado 26 de febreiro de 2022

O sabádo celébrase o Campeonato Provincial sub18/sub20 + Control onde teremos a presenza de Celia Muñoz de Morales Castro na proba de 60 metros lisos.

¡Moitísima sorte a todas!

A boa dinámica das nosas e dos nosos atletas segue presente: ata 12 medallas autonómicas en un posto de semifinalista nacional se conseguiron nesta fin de semana.

Durante todo o día do sábado levouse a cabo en Ourense o “Campionato Galego sub18 de PC” onde tivemos unha boa actuación dos/as nosos/as atletas:

En categoría masculina, Marcos Pérez acadou unha marca de 25’’77 en semifinais, mentres que na proba de 400ml conseguiu parar o crono en 56’’19 rematando en 12ª posición. Na proba de 800ml Ricardo Negrete fíxose co título de Campión Galego cunha marca de 1:57.54 mentres que Adrián Rivadulla acadaría o tercer posto cun tempo de 2:02.06. e Joel Novoa cruzaría a línea de meta cun tempo de 2:10.19 en 11ª posición e, nos 1500ml, Sergio Fernández acabou en 11ª posición cun rexistro .de 4:47.58. En 3000ml Diego Sánchez rematou en 9ª posición cunha marca de 10:18.19.

Así mismo, en categoría femenina, Lucía Blanco correu os 60 metros valos realizando unha marca de 9’’81 en semifinais e na final parou o crono en 9’’54 conseguindo subirse ao tercer caixón do pódium. Na proba de 200ml fixo un rexistro de 27’’88 en semifinais e 27’’99 na final, conseguido o 7º posto. Por outro lado, Alicia Barreiro conseguiu o título de Campioa Galega na proba de 400ml cunha marca de 58’’38, mentras que, Carolina Santos quedou en 2ª posición na proba de 800ml cunha marca de 2:19.76 e Carmen Carrera acadou tamén o 2º posto cunha marca de 5:10.43 na proba de 1500ml.

Nese mesmo día, pero só en xornada matinal, celebrouse en Lugo a “XII Copa Deputación de Lugo – 4ª Xornada” onde en categoría sub 10 Laura Fernández Pérez e Noelia Cabrero Bouza participaron na proba de 500ml e cruzaron a línea de meta en 1:49.7 e 2:03.7, respectivamente. Tamén participaron en lanzamento de peso, onde Noelia conseguiu unha marca de 3.46m, mentras que Laura lanzou 2.38m. En categoría masculina, Lucas Jiménez Vilches parou o crono en 1:49.9 e Mario López Piñón faría o mesmo en 2:18.4 na proba de 500ml. Por outra parte, en categoría sub 12 Hugo Veiguela Tizón participou na proba de 60ml realizando unha marca de 9’’89, mentras que en mulleres, Pilar Sánchez Paz parou o crono en 10’’60. Xa en categoría sub 14 participou Irma Veiguela Tizón na proba de 60ml facendo unha marca de 8’’64.

En Salamanca celebrouse durante todo o fin de semana o "Campeonato de España sub23 de PC" onde o sábado disputou a proba de 60ml a nosa atleta Inés Celorio realizando en eliminatorias un rexistro de 7’’86 que lle permitiu acceder a semifinais, onde conseguiría unha marca de 7’’85, quedando en 12ª posición.

E, para rematar o sábado, en Valencia tivo lugar o "Campeonato Autonómico Absoluto de PC" onde a nosa atleta Marta Pla proclamouse Subcampioa Valenciana Absoluta na proba de 400ml. Así mesmo, paralelo a este campionato, celebrouse un Control RFEA de PC onde, por un lado, Rocío Díaz participou na proba de salto de altura acadando un mellor salto de 1.63 m e, por outro, Celia Muñoz correu os 60 metros lisos realizando un rexistro de 7’’92.

Por se non tivésemos suficiente, o domingo trouxéronnos máis alegrías xa que non deixaron de sair bos resultados. 

Comezando en Lourenzá (Lugo), onde disputouse o “Xogade – Campo a Través – Campionato de Galicia”, Lara Fernández e Carla Rioseco acadron a 1ª e 3ª posición respectivamente, Noa Seoane acabou en 5ª posición, Alicia Jove conseguiu o 7º posto e Adriana Sedes e Gala Fernández remataron a proba en 15ª e 26ª posición. A gran actuación de todas elas levounas, unha vez máis, ata o caixón máis alto do pódium en categoría sub12 feminina. Así mesmo, Hugo Veiguela acadou a 20ª posición na categoría sub12 masculina e, súa irmá Irma Veiguela conseguiu o 6º posto na proba sub14 feminina. Por último, Aroa Amado participo una proba sub16 feminina acadando a 30ª posición.

Por outro lado, en Ourense  celebrouse o “Campionato Galego sub20 de PC” en Ourense onde María Blanco competiu na proba de salto con pértega conseguindo o 2º posto cunha marca de 2.56m e Xiana Lago fíxose co titulo de Campioa Galega na proba de lanzamento de peso cunha marca de 12.23m. Así mesmo, fora de concurso participaron Antía Martínez na proba de 60 metros valos realizando unha marca de 9’’13 e Carolina Santos na proba de 3000ml cun rexistro de 10:49.64.

Ademáis, en Sabadell celebrouse un control Absoluto de PC onde a nosa atleta Laura Alonso parou o crono en 55’’94 na proba de 400ml.

¡Que as alegrías non paren! ¡Noráboa a tod@s un fin de semana máis!

Catro autonómicos e un nacional acaparan todas as miradas esta fin de semana

"LXV Cto. Xunta de Galicia sub18 Pista Cuberta"

Pista Cuberta de Atletismo (Ourense)

Sábado 19 de febreiro de 2022

Este sábado celébrase o "Campionato Galego sub18 en Pista Cuberta" onde contaremos coa cunha amplia representación.

Por un lado, en categoría masculina contaremos con:

  • Marcos Pérez Calvo, que correrá as probas de 200 400ml.
  • Na proba de 800ml contaremos coa presenza de Ricardo Negrete Barrioluengo, Adrián Rivadulla Alonso Joel Novoa Gayoso.
  • Sergio Fernández Rafales  disputará os 1500ml.
  • Diego Sánchez Aneiros correrá a proba de 3000ml.

Por outro lado, en categoría feminina teremos a:

  • Lucía Blanco Méndez nas probas ed 60mv e 200ml.
  • Na proba de 400ml contaremos coa presenza de Alicia Barreiro López.
  • Carolina Santos Villalón loitará nos 800ml.
  • Nos 1500ml estará Carmen Carrera Veiga.

 

"XII Copa Deputación de Lugo - 4ª Xornada"

Estadio Pérez Rivera e módulo cuberto (Lugo)

Sábado 19 de febreiro de 2022

Este sábado celébrase a "4ª Xornada da XII Copa Deputación de Lugo" tanto no módulo cuberto como ao aire libre ata onde se desplazarán varios dos nosos atletas. 

Por un lado, no módulo cuberto contaremos coa presenza de Hugo Veiguela Tizón nos 60ml alevín e, na mesma proba pero en categoría femenina, participará a nosa atleta Pilar Sánchez Paz. Na proba de 60ml infantil femenino correrá Irma Veiguela Tizón.

Por outro lado, ao aire libre, teremos a participación de Lucas Jiménez Vilchez Mario López Piñón na proba de 500ml benxamín. En categoría femenina, Laura Fernández Pérez e Noelia Cabrero bouza nas probas de 500ml e lanzamento de peso benxamín.

 

"Control RFEA - Cto. Atuonómico Absoluto PC"

Velódromo Luis Puig(Valencia)

Sábado 19 de febreiro de 2022

O sábado disputarase o "Campeonato Autonómico Absoluto de Pista Cubierta" en Valencia, onde estará participando na proba de 400ml a nosa atleta Marta Pla Botella. Ademáis, fóra de concurso contaremos coas nosas atletas Rocío Díaz Granda na proba de salto de altura e Celia Muñoz de Morales Castro na proba de  60ml.

"Campeonato de España sub23 de Pista Cubierta"

Salamanca

19 - 20 de febreiro de 2022

Esta fin de semana terá lugar a celebración do "Campeonato de España sub23 de Pista" onde estará a nosa atleta Ines Celorio Sánchez disputando a proba de 60ml.

"Control Absoluto de Pista Coberta"

Sabadell

Domingo 20 de febreiro de 2022

Este domingo, tanto dispútase o "Control Absoluto en Pista Coberta" en Sabadell onde teremos competindo Elena Llobera Miro  na proba de salto de lonxitude e Laura Alonso da Costa nos 400ml.

"XLV Cto. Xunta de Galicia sub20 Pista Cuberta"

Pista Cuberta de Atletismo (Ourense)

Domingo 20 de febreiro de 2022

Este sábado celébrase o "Campionato Galego sub20 en Pista Cuberta" onde contaremos con María Blanco Méndez na proba de salto con pértegaRosalinda Ogie Ugo na proba de lonxitude e Xiana Lago Andrade no lanzamento de peso (4kg).

 

"Xogade - Campo a Través - Campionato de Galicia 2022"

Lourenzá (Lugo)

Domingo 20 de febreiro de 2022

O domingo dispútase en Lourenzá o "Campionato Galego  Xogade de campo a través" onde teremos a participación de Hugo Veiguela Tizón Fabián Iglesias Sanmartín, Gala Fernández Castro, Lara Fernández López, Alicia Jove Novo, Carla Rioseco San José, Adriana Sedes Montero e Noa Seoane Rubiños en categoría sub12. En categoría sub14 contaremos coa participación de Irma Veiguela Tizón e na categoría sub16 tomará parte Aroa Amado Prieto.

Páginas

Suscribirse a Ría Ferrol Concepción Arenal RSS