RESULTADOS DIRECTO: CAMPIONATO DE GALICIA SUB18/XUVENIL / Ferrol, 26.Mayo.2018

Sábado, 26 Mayo 2018 Campionato de Galicia Sub18 (XUVENIL) Ferrol

 

AGENDA COMPETICIONES TEMPORADA 2017-2018: Calendario y Resultados

AGENDA MES

  MAYO -2018    
Mar.01.May.2018 XII Memorial Eugenio Torres – Trofeo AVA Vigo
Mar.01.May.2018 I Carreira Día do Traballador de Tomiño Tomiño
Mar.01.May.2018 XXI Carrera Popular Concello de Arteixo Arteixo
Sáb.05.May.2018 XXVI Campionato de Galicia de Clubs Sub16 (CAD) en Pista Aire Libre Oleiros

Sáb.05.May.2018 XXXV Campionato de Galicia de Clubs Sub20 (JUN) en Pista Aire Libre Oleiros

Sáb.05.May.2018 Xogade – Atletismo Pista – 8ª Xornada – BEN – ALE – Provincia Pontevedra Vigo

Sáb.05.May.2018 Xogade – Atletismo Pista – INF – Combinadas ALE – Ribeira 2017/2018 Ribeira
Sáb.05.May.2018 Xogade – Atletismo Pista – 4ª Fase Ourense 2017/2018 Pereiro de Aguiar
Sáb.05.May.2018 Xogade – Atletismo Pista – 3ª Fase Previa Valdeorras 2017/2018 O Barco de Valdeorras
Sáb.05.May.2018 V Carreira Popular Concello de Curtis Curtis
Sáb.05.May.2018 II Carreira Holi Gaiás Santiago de Compostela
Sáb.05.May.2018 Carreira "50 Aniversario a Merced-As Aceas" (Sarria) Sarria

Sáb.05.May.2018

Dom.06.May.2018

28º Campeonato del Mundo de Marcha por Equipos Taicang - (CHN)

Sáb.05.May.2018

Dom.06.May.2018

XL Cto. España de Federaciones Autonómicas de Pruebas Combinadas Málaga-CAR

Dom.06.May.2018 Xogade – Atletismo Pista – BEN – Combinadas INF – Ferrol 2017/2018 Ferrol

Dom.06.May.2018 III Circuíto de Pista Concello de Vigo – 4ª Xornada Series Municipais Vigo

Dom.06.May.2018 Volta á Ría de Betanzos 2018 Betanzos
Dom.06.May.2018 III Carreira e Andaina Contra o Cancro – A Rúa A Rúa
Dom.06.May.2018 III Castro Trail (Barbadás) Barbadás
Dom.06.May.2018 IX Carreira do Espíritu Santo Muros
Dom.06.May.2018 XXXIV Milla Sagrada Familia Barcelona
Mié.09.May.2018 XLV Trofeo Boa Vila – XXXI Trofeo Froiz 2ª Xornada Pontevedra

Vie.11.May.2018 1º Control de Marcas Ría Ferrol 2017/2018 Ferrol

Sáb.12.May.2018 VII Campionato de Galicia Sub10 (BENXAMÍN) por Equipos en Pista Aire Libre Lugo

Sáb.12.May.2018 VII Campionato de Galicia Sub12 (ALEVÍN) por Equipos en Pista Aire Libre Lugo

Sáb.12.May.2018 VII Campionato de Galicia Sub14 (INFANTIL) por Equipos en Pista Aire Libre Lugo

Sáb.12.May.2018 Ourense Termal Athletics Meeting 2018 Ourense

Sáb.12.May.2018 V Carreira Pedestre Popular Concello de Frades Frades
Sáb.12.May.2018 XXXI Maratón de Fátima-Campelo Campelo-Poio
Sáb.12.May.2018 III Volta ó Mazanteu – Cariño Cariño
Sáb.12.May.2018 IX Torneo de Lanzamentos Pontevedra Pontevedra
Sáb.12.May.2018 Campeonato del Mundo de Trail Peñagolosa

Fuente: RFEA

Sáb.12.May.2018 Manchester Sportcity Grand Prix  Manchester (Reino Unido)
Sáb.12.May.2018 IV Control D.M.A. en Pista Aire Libre Málaga
Sáb.12.May.2018 Cto Clubes Sub20 - Final A Hombres Barcelona-SE
Sáb.12.May.2018 Cto Clubes Sub20 - Final A Mujeres Barcelona-SE
Sáb.12.May.2018 Cto Clubes Sub20 - Final B1 Hombres Alcorcón

Fuente: RFEA

Sáb.12.May.2018 Cto Clubes Sub20 - Final B1 Mujeres Alcorcón

Fuente: RFEA

Sáb.12.May.2018 Cto Clubes Sub20 - Final B2 Hombres Murcia
Sáb.12.May.2018 Cto Clubes Sub20 - Final B2 Mujeres Murcia
Sáb.12.May.2018 Meeting de Atletismo de Ibiza - Trofeo Toni Bonet Ibiza
Sáb.12.May.2018 Ourense Termal Athletics Meeting 2018 Ourense
Sáb.12.May.2018 XII Cto España de Carreras de Montaña-Trail Running Absoluto, Sub20, Master Peñagolosa (Castellón)
Sáb.12.May.2018 XIV Torneo Nacional Jugando al Atletismo Lorca

Sáb.12.May.2018

Dom.13.May.2018

Cto. de España Master 10000, Pentatlón Lanzamientos y Combinadas Gavá
Dom.13.May.2018 XVII Milla Urbana Real Valle de Cayón Sarón
Dom.13.May.2018 Xogade – Atletismo Pista – Campionato Provincial Pontevedra – ALE Individual / Relevos - INF Combinadas Pontevedra

Dom.13.May.2018 III Carreira Pedestre Concello de Mazaricos Mazaricos
Dom.13.may.2018 IV Campionato de Galicia de Trail A Pobra do Caramiñal
Dom.13.May.2018 I Trail de Paderne - XI Andaina de Paderne Paderne-Allariz
Dom.13.May.2018 II Medio Maratón Cidade de Lugo - Diario El Progreso Lugo
Dom.13.May.2018 II Carreira Popular Praia de Miño Miño
Dom.13.May.2018 Carreira Popular Xinzo de Limia 2018 Xinzo de Linia
Dom.13.May.2018 IV Carrera Atmósfera Sport Ponteareas
Mié.16.May.2018 V Trofeo Once Enki Arceclima Oleiros
Jue.17.May.2018 II Campionato de Galicia de Relevos Ourense
Jue.17.May.2018 V Carreira Camiño das Letras Santiago de Compostela
Jue.17.May.2018 XIV Trofeo Vila de Cangas de Atletismo en Pista Cangas
Jue.17.May.2018 XI Carreira Popular Concello de Outes Outes
Jue.17.May.2018 VIII Carreira Solidaria Colegio Plurilingüe Cervantes Barrio La Milagrosa-Lugo

Vie.18.May.2018

Sáb.19.May.2018

Dom.20.May.2018

XVI Campeonato de Europa Master en Ruta Alicante
Sáb.19.May.2018 22ª Copa de Europa de 10.000m Londres - (GBR)
Sáb.19.May.2018 LaLiga4Sports DH Hombres 2ª Jornada CAST-NUMAN-SGP-ISS Soria

Fuente: RFEA

Sáb.19.May.2018 LaLiga4Sports DH Hombres 2ª Jornada FCB-ADM-PAMP-DECAT Pamplona

Sáb.19.May.2018 LaLiga4Sports DH Hombres 2ª Jornada FENT-TFCC-NERJ-UNIOV Valencia-JAD

Sáb.19.May.2018 LaLiga4Sports DH Hombres 2ª Jornada RSOC-SIMPL-AAC-JAEN Zaragoza-CAD

ver fotos

Fuente: RFEA

Sáb.19.May.2018 Liga de Clubes 1ª Div Hombres 2ª Jornada ALCOR-MONZ-PERCE-AAM Madrid-Moratalaz

Sáb.19.May.2018 Liga Iberdrola 1D Mujeres 2ª Jornada PIEL-MONZ-LEON-CARTAG Valladolid-ESG

Sáb.19.May.2018 Liga Iberdrola DH Mujeres 2ª Jornada CAST-AAC-BAT-VALL Castellón-MGH

Sáb.19.May.2018 Liga Iberdrola DH Mujeres 2ª Jornada FCB-SCORP-ADM-BIDEZ Durango

Sáb.19.May.2018 Liga Iberdrola DH Mujeres 2ª Jornada PAMP-NERJ-JAEN-TFCC Málaga-CAR

Sáb.19.May.2018 Liga Iberdrola DH Mujeres 2ª Jornada VLC-ATSS-MANR - RÍA FERROL San Sebastián-AUX

ver fotosFuente: RFEA

Sáb.19.May.2018 X Mitin Santa Cruz de Tenerife Santa Cruz de Tenerife

Sáb.19.May.2018 XLI Memorial Gregorio Pérez Rivera Lugo
Sáb.19.May.2018 Xogade – Atletismo Pista – Campionato Provincial Ourense 2017/2018 Pereiro de Aguiar

Sáb.19.May.2018 Xogade – Atletismo Pista – Campionato Provincial A Coruña – BEN – ALE – Combinadas INF 2017/2018 Ribeira
Sáb.19.May.2018 6K Concello de A Veiga A Veiga
Sáb.19.May.2018 XVIII Circuito Larsa Corre con Nós. Recinto Feiral Pazo Feiras e Exposicions Lugo
Sáb.19.May.2018 15K Nocturna de O Barco O Barco de Valdeorras
Dom.20.May.2018 Liga de Clubes 1ª Div Hombres 2ª Jornada BAT-CARTA-CEAT-NARON San Sebastián-AUX

Dom.20.May.2018 Liga de Clubes 1ª Div Hombres 2ª Jornada SALAM-ZOITI-ALGEC-LLEID Zaragoza-CAD

Dom.20.May.2018 Liga de Clubes 1ª Div Hombres 2ª Jornada SURCO-CELTA-ATSS-GARBI Gandia

Dom.20.May.2018 Liga Iberdrola 1D Mujeres 2ª Jornada ALCO-CELT-SILL-JAS Alcorcón

Dom.20.May.2018 Liga Iberdrola 1D Mujeres 2ª Jornada ELCH-FDR_OVAT-CEAT Burgos

Dom.20.May.2018 Liga Iberdrola 1D Mujeres 2ª Jornada ISS-ALGE-SGP-TORR Torrent

Dom.20.May.2018 Xogade – Atletismo Pista – Campionato Provincial A Coruña – INF – Combinadas BEN - ALE Ferrol

Dom.20.May.2018 Xogade – Atletismo Pista – Campionato Provincial Pontevedra – INF Individual / Relevos Pontevedra
Dom.20.May.2018 Xogade – Atletismo Pista – Campionato Provincial Lugo 2017/2018 Lugo
Dom.20.May.2018 Desafío San Mamede Solidario 2018 Maceda
Dom.20.May.2018 Media Maratón de A Rúa A Rúa
Vie.25.May.2018 VII Trofeo Marineda Atlético – Emilio Rogel A Coruña
Sáb.26.May.2018 Campionato de Galicia Sub18 (XUV) 2017/2018 Ferrol
Sáb.26.May.2018 XI Carreira Pedestre de Campañó Pontevedra  
Sáb.26.May.2018 Xogade – Atletismo Pista – Campionato Provincial Pontevedra – BEN Individual / Relevos - ALE Combinadas Vigo
Sáb.26.May.2018 IV Carreira Pedestre Concello de Dumbría Dumbria
Sáb.26.May.2018 XVIII Carreira Popular Rota do Románico Concello de Pantón Pantón
Sáb.26.May.2018 VIII Circuíto Correndo x Ourense – Carreira de O Couto Ourense  
Sáb.26.May.2018 XXVI Miting Internacional d`Atletisme Palafrugell-Costa Brava Palafrugell

Fuente: RFEA

Sáb.26.May.2018 1ª Jornada Campeonato Regional Absoluto Ciudad Real
Sáb.26.May.2018 XXVIII Reunión Ciudad de Valladolid - Trofeo Ana Peréz Valladolid
Sáb.26.May.2018 XXXVI Milla Urbana de Aranda de Duero Aranda de Duero  

Sáb.26.May.2018

Dom.27.May.2018

42ª Copa de Europa de Clubes Birmingham - (GBR)

Fuente: RFEA

Dom.27.May.2018 Campionato de Galicia Sub16 2017/2018 O Barco de Valdeorras  
Dom.27.May.2018 We are ready USC 2018 Santiago de Compostela  
Dom.27.May.2018 V Carreira Popular Concello de San Sadurniño San Sadurniño  
Jue.31.May.2018 VIII Copa Deputación Lugo – 5ª Xornada Lugo  
       
  ABRIL - 2018    
Dom.01.Abr.2018 IV Carreira Popular Festa da Augardente de Portomarín Portomarín
Dom.01.Abr.2018 XXXI Milla Urbana Avilés 2018 Avilés
Mié.04.Abr.2018 Campeonato del Mundo Escolar Campo a Traves ISF Paris (FRA)
Sáb.07.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – ALE – Combinadas BEN – A Coruña 2017/2018 A Coruña
Sáb.07.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – 1ª Fase Previa Valdeorras 2017/2018 O Barco de Valdeorras
Sáb.07.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – 1ª Xornada – INF – Provincia Pontevedra Pontevedra

Sáb.07.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – INF – Combinadas ALE – Santiago 2017/2018 Santiago de Compostela

Sáb.07.Abr.2018 Control de Marcas Valdeorras 2017/2018 O Barco de Valdeorras
Sáb.07.Abr.2018 IV Carreira Popular “De Dous en Dous” Carballo
Sáb.07.Abr.2018 Cto de España de Fondo en pista - Trofeo Iberico Braga - (POR)
Sáb.07.Abr.2018 Campeonato de Cataluña Universitario + Control en Pista Aire Libre Lleida
Sáb.07.Abr.2018 Ibiza Marathon 2018 Santa Eulalia de Rius
Sáb.07.Abr.2018 VII Reventón Trail El Paso - Long Race (45,7km) El Paso-La Palma

Sáb.07.Abr.2018

Dom.08.Abr.2018

Campionato de Galicia de Combinadas de Clubs de Pista Aire Libre 2017/2018 Pontevedra

Sáb.07.Abr.2018

Dom.08.Abr.2018

Campionato de Galicia Máster de Probas Combinadas en Pista Aire Libre 2017/2018 Pontevedra

Dom.08.Abr.2018 Campionato de Galicia de Milla en Ruta e 1 Km. en Ruta 2017/2018 Santiago de Compostela
Dom.08.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – 2ª Xornada – BEN – ALE – Provincia Pontevedra Vigo

Dom.08.Abr.2018 II Trofeo Escola de Marcha Atlética Pontevedra

Dom.08.Abr.2018 XIX Medio Maratón Gran Bahía Vig-Bay Vigo
Dom.08.Abr.2018 XLVI Medio Maratón Internacional Ciudad de Elche "Oasis Mediterraneo" Elche
Dom.08.Abr.2018 XVIII Medio Maratón Villa de Madrid Madrid
Dom.08.Abr.2018 XXII Medio Maratón de las Galletas 2018 Arona
Sáb.14.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – BEN – Combinadas INF – A Coruña 2017/2018 Oleiros
Sáb.14.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – 1ª Fase Lugo 2017/2018 Lugo
Sáb.14.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – 3ª Xornada – BEN – ALE – Provincia Pontevedra Pontevedra
Sáb.14.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – 5ª Xornada – INF – Provincia Pontevedra Pontevedra
Sáb.14.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – 2º Fase Ourense 2017/2018 Pereiro de Aguiar
Sáb.14.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – ALE – Combinadas BEN – Noia 2017/2018 Noia
Sáb.14.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – 2ª Fase Previa Valdeorras 2017/2018 O Barco de Valdeorras
Sáb.14.Abr.2018 II Control de marcas federado en pista O Barco de Valdeorras
Sáb.14.Abr.2018 IX Carreira Popular de Chantada  Chantada
Sáb.14.Abr.2018 X Campeonato de España Milla en Ruta Absoluto y Master Breña Baja-La Palma

Sáb.14.Abr.2018 10 Km de Langreo Langreo

Sáb.14.Abr.2018

Dom.15.Abr.2018

IX Campeonato Divirtiéndose con el Atletismo Valencia

Fuente: RFEA

Dom.15.Abr.2018 VII Maratón A Coruña 42-Campionato de Galicia de Maratón A Coruña

Dom.15.Abr.2018 Bomberos Race Vigo 2018 Vigo
Dom.15.Abr.2018 XVIII Circuito Larsa Corre con Nós. Paseo Ombreiro (Saamasas-Anxo Carro) Lugo
Dom.15.Abr.2018 III Circuíto de Pista Concello de Vigo – 3ª Xornada Series Municipais Vigo

Dom.15.Abr.2018 Control Federacion Asturiana de Atletismo en Pista Aire Libre Gijón
Dom.15.Abr.2018 X Cto de España de 10km en Ruta Absoluto y Master Iurreta

Dom.15.Abr.2018 XXXVIII Prueba Urbana de Iurreta 10km Iurreta
Jue.19.Abr.2018 IV Carreira Universitaria Solidaria – Campus na Nube – Run4Med Santiago de Compostela
Vie.20.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – Probas Combinadas Valdeorras 2017/2018 O Barco de Valdeorras
Sáb.21.Abr.2018 XX Campionato de Galicia de Clubs Vigo

Sáb.21.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – BEN – Combinadas INF – A Pobra do Caramiñal 2017/2018 A Pobra do Caramiñal

Sáb.21.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – 3ª Fase Ourense 2017/2018 Pereiro de Aguiar
Sáb.21.Abr.2018 Carreira Pedestre Batalla de Cacheiras 2018 Teo (A Coruña)

Sáb.21.Abr.2018

Dom.22.Abr.2018

LXXIX Campeonato de España Universitario Andújar

Sáb.21.Abr.2018

Dom.22.Abr.2018

VIII CAMOVI (Carreira por Montaña "Montes de Viveiro") 2018 Viveiro
Dom.22.Abr.2018 IV Carreira Solidaria LADESOL Vilagarcía de Arousa
Dom.22.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – 4ª Xornada – INF – Provincia Pontevedra Vigo
Dom.22.Abr.2018 VIII Carreira Pedestre de Vimianzo Vimianzo
Dom.22.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – INF – Combinadas ALE – A Coruña 2017/2018 Bastiagueiro-Oleiros
Dom.22.Abr.2018 VIII Circuíto Correndo x Ourense – Carreira do Vinteún Ourense
Dom.22.Abr.2018 VI Carreira Pedestre Concello de Oroso Oroso
Dom.22.Abr.2018 VI Carreira Popular de Friol Friol
Dom.22.Abr.2018 HappyGoRunning - Cidade Universitaria 2018 Vigo
Dom.22.Abr.2018 EDP Rock & Roll 10 Km de Madrid Madrid
Dom.22.Abr.2018 EDP Rock & Roll Medio Maratón Madrid Madrid
Dom.22.Abr.2018 XLI EDP Rock & Roll Madrid Maraton Madrid
Sáb.28.Abr.2018 8ª EDP MedioaMaratón de Gijón "Villa de Jovellanos" Gijón  
Sáb.28.Abr.2018 VIII EDP Media Maratón de Gijón "Villa de Jovellanos" Gijón  
Sáb.28.Abr.2018 XXXVI Medio Maratón Ciudad de Granada Granada  
Sáb.28.Abr.2018 Cto Clubes 1ªDiv Hombres 1ª Jornada MONZON-BIDAS-ATSS-LLEID Monzón

Sáb.28.Abr.2018 Cto Clubes 1ªDiv Hombres 1ª Jornada SALAM-CELTA-PERCEI-NARON Vigo

Sáb.28.Abr.2018 Cto Clubes 1ªDiv Hombres 1ª Jornada UCAM-BAHIA-ALCOR-GARBI Cartagena

Sáb.28.Abr.2018 Cto Clubes 1D Mujeres 1ª Jornada ALCOR-LEON-OVIED-TORRENT Valladolid-ESG

Sáb.28.Abr.2018 Cto Clubes 1D Mujeres 1ª Jornada ISS-FDR-MONZ-JAS Sabadell
Sáb.28.Abr.2018 Cto Clubes DH Hombres 1ª Jornada CAST-NERJ-SCORP-DECAT Elche

Sáb.28.Abr.2018 Cto Clubes DH Hombres 1ª Jornada FCB-TFCC-AAC-ISS L’Hospitalet de Llobregat
Sáb.28.Abr.2018 Cto Clubes DH Hombres 1ª Jornada FENT-ADM-SGP-JAEN Getafe

Sáb.28.Abr.2018 Cto Clubes DH Hombres 1ª Jornada RSOC-NUMA-PAMP-UNIOVI Pamplona

Sáb.28.Abr.2018 Cto Clubes DH Mujeres 1ª Jornada CAST-SCORP-UNICJ- RÍA FERROL Zaragoza-CAD

Sáb.28.Abr.2018 Cto Clubes DH Mujeres 1ª Jornada FCB-AAC-MANR-TFCC Barcelona-SE

Sáb.28.Abr.2018 Cto Clubes DH Mujeres 1ª Jornada PAMP-ATSS-BAT-BIDEZ San Sebastián-AUX

Sáb.28.Abr.2018 Cto Clubes DH Mujeres 1ª Jornada VLC-ADM-NERJ-VALL Valencia-JAD

Sáb.28.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – 7ª Xornada – BEN – ALE – Provincia Pontevedra Pontevedra

Sáb.28.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – ALE – Combinadas BEN – A Pobra do Caramiñal 2017/2018 A Pobra do Caramiñal
Sáb.28.Abr.2018 VI Carreira Nocturna SantYago 10 Km. Santiago de Compostela
Dom.29.Abr.2018 Cto Clubes 1ªDiv Hombres 1ª Jornada ZOITI-SURCO-CEAT-AAM Madrid-Moratalaz

Dom.29.Abr.2018 Cto Clubes 1D Mujeres 1ª Jornada ELCHE-SILLA-BAHIA-CARTAG Elche
Dom.29.Abr.2018 Liga Iberdrola 1D Mujeres 1ª Jornada PIEL-FCELT-SGP-CEAT Pontevedra

Dom.29.Abr.2018 Ibiza Media Maratón Ibiza
Dom.29.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – ALE – Combinadas BEN – Ferrol 2017/2018 Ferrol

Dom.29.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – 2ª Fase Lugo 2017/2018 Lugo
Dom.29.Abr.2018 Xogade – Atletismo Pista – 6ª Xornada – INF – Provincia Pontevedra Vigo

Dom.29.Abr.2018 XV Carreira Pedestre Concello de O Pino O Pino
Dom.29.Abr.2018 III Trail Monte Aloia Pazos de Reis - Tui
Dom.29.Abr.2018 X Carreira Popular Concello de Monforte 2018 Monforte
  MARZO - 2018    

Vie.02.Mar.2018

Dom.04.Mar.2018

17º Campeonato del Mundo en Pista Cubierta Birmingham - (GBR)

Vie.02.Mar.2018

Dom.04.Mar.2018

XXIX Campeonato de España Master en Pista Cubierta Salamanca
Sáb.03.Mar.2018 VIII Campeonato de España de Invierno de Lanzamientos Largos Montijo

Sáb.03.Mar.2018

Dom.04.Mar.2018

XLV Campeonato de España Sub20 en Pista Cubierta Ourense

Dom.04.Mar.2018 Ct. España CSD Campo a Través Sub18 y Sub16 por Autonomias San Pedro del Pinatar (Murcia)
Dom.04.Mar.2018 IV Trail e Andaina polas Cabeceiras do Anllóns Laracha
Dom.04.Mar.2018 Trail Adventure Muiños do Folón 2018 O Rosal
Dom.04.Mar.2018 VI Medio Maratón de O Carballiño O Carballiño
Sáb.10.Mar.2018 XXXI Campionato de Galicia Sub16(CAD) de Pista Cuberta Ourense
Sáb.10.Mar.2018 III 102 Km. O Carballiño – Santiago de Compostela O Carballiño
Sáb.10.Mar.2018 Control RFEA de Lanzamientos-CEARD León León

Sáb.10.Mar.2018

Dom.11.Mar.2018

18ª Copa Europea de Lanzamientos Leiria - (POR)

Sáb.10.Mar.2018

Dom.11.Mar.2018

XLI Campeonato de España Sub18 en Pista Cubierta Antequera
Dom.11.Mar.2018 C Campeonato de España de Campo a Traves Mérida

 

Fuente: RFEA

Dom.11.Mar.2018 II Cto España Master de Campo a Través Relevos por Clubes Candeleda (Ávila)
Dom.11.Mar.2018 XLIII Cto España Master de Campo a Través Individual y Clubes Candeleda (Ávila)
Dom.11.Mar.2018 Zurich Marató de Barcelona Barcelona
Vie.16.Mar.2018 IV Trofeo Once Enki Arceclima Oleiros
Sáb.17.Mar.2018 10 Km Internacional Villa de Laredo Laredo
Sáb.17.Mar.2018 Campeonato España Universitario Campo a Través Linares
Sáb.17.Mar.2018 II Milla Nocturna Concello de Mugardos Mugardos
Sáb.17.Mar.2018 Xogade – Atletismo Pista – BEN – Combinadas INF 2017/2018 Santiago de Compostela
Sáb.17.Mar.2018 Xogade – Atletismo Pista – 1ª Fase Ourense 2017/2018 Pereiro de Aguiar
Sáb.17.Mar.2018 Xogade – Atletismo Pista – INF – Combinadas ALE – Ferrol 2017/2018 Ferrol

Sáb.17.Mar.2018

Dom.18.Mar.2018

XXXI Campeonato de España Sub16 en Pista Cubierta Sabadell

Fuente: RFEA

Dom.18.Mar.2018 Campionato de Galicia de 5.000 m. Sub20 Mulleres e Sub18 Homes – 10.000 m. Sub 20 - Sub 23 - ABS - Máster 2017/2018 Santiago de Compostela
Dom.18.Mar.2018 V Trofeo Atletismo Fontes do Sar Santiago de Compostela
Dom.18.Mar.2018 XXVIII Carreira Pedestre de San Xose - As Pontes 2018 - III Corre por Elas As Pontes de García Rodríguez
Dom.18.Mar.2018 XVIII Circuito Larsa Corre con Nós. Centro Comercial As Termas Lugo
Dom.18.Mar.2018 Trail Galaica Concello de Muros 2018 Muros
Dom.18.Mar.2018 XII Interrunning Concello de Porriño 2018 O Porriño
Dom.18.Mar.2018 LXX Cto de España de 20 Km Marcha Absoluto y Sub23 Hombres y Mujeres Castellón
Dom.18.Mar.2018 XXXVI Carrera de San José - GP Diputación de Burgos Villasana de Mena

Lun.19.Mar.2018

Sáb.24.Mar.2018

12º Campeonato de Europa Master en Pista Cubierta Madrid
Sáb.24.Mar.2018 VII Trofeo Club Deportivo Aurum Ourense
Sáb.24.Mar.2018 IAAF Trinidad Alfonso World Half Marathon Championships Valencia 2018 Valencia

Fuente: RFEA

Sáb.24.Mar.2018 Mass Race Campeonato del Mundo Medio Maratón 2018 Valencia
Sáb.24.Mar.2018 XXV Medio Maratón Internacional Azkoitia-Azpeitia "Memorial Diego García" Azpeitia
Dom.25.Mar.2018 VII Carreira Pedestre Concello de Camariñas Camariñas
Dom.25.Mar.2018 VIII Andaina e Carreira Pozo do Demo Verín
Mié.28.Mar.2018 XXXI Reconquista – Trofeo Antonio Fernández Vigo
Mié.28.Mar.2018 Control Extraordinario de Lanzamientos Largos Gijón
Vie.30.Mar.2018 XIV Carreira Popular Feira do Viño de Quiroga Quiroga
Sáb.31.Mar.2018 VIII Carreira Popular Torre de Hércules A Coruña
Sáb.31.Mar.2018 XXXIX Carreira Popular Pascua de Padrón Padrón
  FEBRERO - 2018    
Sáb.03.Feb.2018 II Campionato de Galicia de Lanzamentos de Inverno Sub16 (CAD) e Sub18 (Xuvenil) Lugo
APLAZADO 
Sáb.03.Feb.2018 VIII Copa Deputación Lugo en Pista Cubierta – 3ª Xornada Lugo

Sáb.03.Feb.2018 VIII Copa Deputación Lugo en Aire Libre - 3ª Xornada                            Lugo APLAZADO AIRE LIBRE
Sáb.03.Feb.2018 Control de Saltos en Pista Cuberta – Lugo 2017/2018 Lugo

Sáb.03.Feb.2018 Xogade – Campo a Través – Campionato Provincial A Coruña 2017/2018 Acea da Ma - Culleredo
Sáb.03.Feb.2018 Xogade – Campo a Través – Campionato Provincial Ourense 2017/2018 Pereiro de Aguiar
Sáb.03.Feb.2018 Xogade – Campo a Través – Campionato Provincial Pontevedra – BEN – ALE – INF-CAD - CLUBS Portas
Sáb.03.Feb.2018 III Control Autonómico en Pista Cubierta Salamanca

Sáb.03.Feb.2018 Campeonato de Madrid Sub23 en Pista Cubierta Madrid
Sáb.03.Feb.2018

Campeonato Regional de Castilla-La Mancha en Pista Cubierta

Campeonato de Castilla-La Mancha de Pruebas de Anillo de Invierno

Puertollano (Ciudad Real)

Sáb.03.Feb.2018 Trofeo Ibercaja Ciudad de Zaragoza de Atletismo en PC Zaragoza
Dom.04.Feb.2018 LXXXIII Campionato de Galicia Absoluto de Campo a Través Individual e Clubs Ribadavia

Dom.04.Feb.2018 III Campionato de Galicia de Péntatlon de Lanzamentos Máster Pontevedra

Dom.04.Feb.2018 Campeonato de Andalucía Absoluto en Pista Cubierta Antequera (Málaga)
Dom.04.Feb.2018 Campeonato de Cataluña Absoluto en Pista Cubierta Sabadell (Barcelona)

Dom.04.Feb.2018 Campeonato de Euskadi Absoluto en Pista Cubierta San Sebastián
Dom.04.Feb.2018 XXI Medio Maratón Ciudad de Almería Almeria
Dom.04.Feb.2018 X Copa de Clubs Sub16 en Pista Cubierta Zaragoza

Dom.04.Feb.2018 XXX Cross Internacional “Ciudad de Valladolid” Valladolid
Dom.04.Feb.2018 XXXI Medio Maratón de Granollers - Les Franqueses - La Garriga Granollers
Dom.04.Feb.2018 XXXIX Cross “San Juan Evangelista” Sonseca Sonseca

ver fotos

Fuente: RFEA

Dom.04.Feb.2018 55ª Copa de Europa de Clubs de Campo a Través Mira (Portugal)
Dom.04.Feb.2018 Razo – Carballo Trail Race 2018 Carballo
Dom.04.Feb.2018 8K do Lérez 2018 Pontevedra)
Dom.04.Feb.2018 5K - 10K 1ª Carrera Popular Galiexpo Running  Vigo
Jue.08.Feb.2018 Reunion Internacional de Atletismo en Pista Cubierta - Villa de Madrid Madrid

ver fotos

Fuente: RFEA

Sáb.10.Feb.2018 XXXII Campionato de Galicia Máster de Campo a Través Cabanas

Sáb.10.Feb.2018 I Campionato de Galicia Sub20(JUN) e VII Absoluto de Lanzamentos Longos de Inverno Pontevedra

Sáb.10.Feb.2018 I Control de Inverno Sociedad Gimnástica de Pontevedra – 1ª Xornada FROIZ Pontevedra

Sáb.10.Feb.2018 III Carreira Pedestre de Disfraces e Festa de Entroido Trazo
Sáb.10.Feb.2018 Control RFEA de Lanzamientos-CEARD Leon León
Sáb.10.Feb.2018 VI Campeonato de España de Clubes Master en Pista Cubierta Antequera (Málaga)

Sáb.10.Feb.2018

Dom.11.Feb.2018

XXXIII Campeonato de España Sub23 en Pista Cubierta Salamanca

ver fotos

Fuente: RFEA

Sáb.10.Feb.2018

Dom.11.Feb.2018

Campeonato de Madrid Absoluto en Pista Cubierta Madrid

Sáb.10.Feb.2018

Dom.11.Feb.2018

Campeonato de Asturias Sub18 y Sub20 + Control en Pista Cubierta Oviedo

Dom.11.Feb.2018 XXIX Campionato de Galicia de Marcha en Ruta Cangas

Dom.11.Feb.2018 I Carreira Popular Concello de Monterroso Monterroso (Lugo)
Dom.11.Feb.2018 IV Carreira do Entroido Concello de Vigo Vigo
Dom.11.Feb.2018 Cross Ciudad de Castellón Grao de Castellón
Dom.11.Feb.2018 II Cross Nacional Ciudad de Guadalajara Guadalajara
Dom.11.Feb.2018 XLVIII Gran Premio Cáceres de Campo a Través Moraleja (Cáceres)
Dom.11.Feb.2018 XXVII Edreams Mitja Marató de Barcelona Barcelona
Dom.11.Feb.2018 Control Absolut en pista coberta (8a Jornada) Sabadell (Barcelona)
Mar.13.Feb.2018 Miting Internacional de Catalunya en Pista Cubierta Sabadell (Barcelona)

Sáb.17.Feb.2018 II Campionato de Galicia de Lanzamentos de Inverno Sub16 (CAD) e Sub18 (XUV) Lugo

Sáb.17.Feb.2018 VIII Copa Deputación Lugo – 4ª Xornada en Pista Cubierta Lugo

Sáb.17.Feb.2018 VIII Copa Deputación Lugo - 3ª Xornada en Pista Aire Libre Lugo

Sáb.17.Feb.2018 Xogade – Campo a Través – Campionato de Galicia 2017/2018 A Pobra do Caramiñal
Sáb.17.Feb.2018 Control RFEA de Lanzamientos Castellon Castellón

Sáb.17.Feb.2018

Dom.18.Feb.2018

LIII Campeonato de España Absoluto en Pista Cubierta Valencia

ver fotos

Fuente: RFEA

Dom.18.Feb.2018 X Medio Maratón A Coruña 21 A Coruña
Dom.18.Feb.2018 VII Carreira por Parellas “O Barco Namora” O Barco de Valdeorras
Dom.18.Feb.2018 XLI Trofeo de Campo a Través San Miguel de Oia San Miguel de Oia (Vigo)

Dom.18.Feb.2018 III Trofeo Atletismo Mazi – Cidade de Vilagarcía Vilagarcía de Arousa

Dom.18.Feb.2018 XVIII Circuito Larsa Corre Con Nós . Estrada Río Rato Lugo
Dom.18.Feb.2018 10Km Ciudad de Castellón BP 2018 Castellón
Dom.18.Feb.2018 Media Maratón Villa de Montijo Montijo (Badajoz)
Dom.18.Feb.2018 VII Maratón Internacional Ciudad de Castellón BP 2018 Castellón
Sáb.24.Feb.2018 LXI Campionato de Galicia Sub18(XUV) e XL Campionato de Galicia Sub20(JUN) en Pista Cuberta (Agás 1500 m. e 3000 m.) Ourense

Sáb.24.Feb.2018 Control de Marcas Pista Cuberta – Ourense 2018 Ourense

Sáb.24.Feb.2018 Padrón 10 Km. 2018 Padrón
Sáb.24.Feb.2018 II Urban Trail Night Pontevedra Pontevedra
Sáb.24.Feb.2018 IV Campeonato de España de Trail Absoluto y Master     Gran Canaria

Sáb.24.Feb.2018 Control RFEA de Lanzamientos-CEARD Leon en Pista Aire Libre León
Sáb.24.Feb.2018 Control RFEA Peso en Pista Aire Libre Castellón
Sáb.24.Feb.2018 Control RFEA Salto con Pértiga Pamplona

Sáb.24.Feb.2018

Dom.25.Feb.2018

III Campeonato de España de Invierno de Lanzamientos Largos Menores Castellón

Sáb.24.Feb.2018

Dom.25.Feb.2018

I Campeonato de España Master de Invierno de Lanzamientos Largos Monzón

Sáb.24.Feb.2018

Dom.25.Feb.2018

Encuentro Internacional Sub20 BLR-AZE-ESP-EST-ISR-LAT-LTU-TUR-UKR Minsk - (BLR)
Dom.25.Feb.2018 XI Campionato de Galicia Sub10(BEN) – Sub12(ALE) – Sub14(INF) de Pista Cubierta Ourense

Dom.25.Feb.2018 III Trail Galaica Concello de Ames Ames (A Coruña)
Dom.25.Feb.2018 II Trail de Montaña Lucus Mountain Lugo
Dom.25.Feb.2018 LIII Campeonato de España de Campo a Traves por Clubes Gijón

ver fotos

Fuente: RFEA

Dom.25.Feb.2018 LXXXI Campeonato de España de Maratón Absoluto Sevilla

ver fotos

Fuente: RFEA

Dom.25.Feb.2018 LXXXVIII Campeonato de España de Marcha en Ruta Burjassot (Valencia)

ver fotos

Fuente: RFEA

Dom.25.Feb.2018 XXII Campeonato de España Master de Marcha (H:20km M:10km) Burjassot (Valencia)

ver fotos

Fuente: RFEA

Dom.25.Feb.2018 XXXII Campeonato de España Sub20 y Sub16 de Marcha por Federaciones Burjassot (Valencia)

ver fotos

Fuente: RFEA

Dom.25.Feb.2018 XXXIV Zurich Maratón Sevilla 2018     Sevilla
  ENERO - 2018    
Jue.04.Ene.2018 III Control Mayores Federación Andaluza de Atletismo en Pista Cubierta Antequera (Málaga)
Dom.07.Ene.2018 LXIV Cross Internacional Zornotza Amorebieta (Vizcaya)
Dom.07.Ene.2018 Copa de Clubs de Pista Cuberta 2017/2018 Ourense

Dom.07.Ene.2018 III Circuíto de Pista Concello de Vigo – 1ª Xornada Series Municipais Vigo 
Dom.07.Ene.2018 I Carreira Popular Concello de Castro de Rei Castro de Rei
Dom.07.Ene.2018 IX Carreira Solidaria do Arenteiro O Carballiño
Sáb.13.Ene.2018 Campionato de Galicia Absoluto de Pista Cuberta 2017/2018 Ourense

[MEDALLERO]

Fuente: FGA

Sáb.13.Ene.2018 II Control Autonómico Absoluto y Máster de Carreras en Pista Cubierta Salamanca

Fuente: RFEA

Sáb.13.Ene.2018 Campeonato de Asturias de Invierno de Disco y Control en Pista Aire Libre Gijón
Sáb.13.Ene.2018 Control en Pista Cubierta Gijón
Sáb.13.Ene.2018 P.L.P. "Programa A" en Pista Aire Libre Basauri
Sáb.13.Ene.2018 Control III Federación Aragonesa de Atletismo en Pista Cubierta Zaragoza
Dom.14.Ene.2018 II Cros Ponte Romana de Lugo Lugo
Dom.14.Ene.2018 LXXV Cross Internacional Juan Muguerza Elgoibar (Guipúzcoa)
Dom.14.Ene.2018 III Carreira Popular Matogrande A Coruña
Dom.14.Ene.2018 Campionato de Galicia Máster de Pista Cuberta 2017/2018 Ourense

Dom.14.Ene.2018 Xogade – Campo a Través – XVIII Circuíto Ferrolán – 4ª Xornada Ferrol
Dom.14.Ene.2018 XXXV Carreira Popular San Xiao Ferrol

Dom.14.Ene.2018 12ª Subida ao Castro Vigo
Dom.14.Ene.2018 VIII Reunión Federación de Atletismo de Madrid en Pista Cubierta Madrid
Vie.19.Ene.2018 Xogade – Campo a Través – Fase Zonal A Baña 2017/2018 A Baña
Vie.19.Ene.2018 VII Reunión Federación de Atletismo de Madrid en Pista Cubierta Madrid
Sáb.20.Ene.2018 XXVIII Copa de Clubs Sub20 en Pista Cubierta – Trofeo Antonio Ferrer Antequera (Málaga)

Sáb.20.Ene.2018 XXVIII Campionato de España de Medio Maratón Absoluto e Máster Melilla

Fuente: RFEA

Sáb.20.Ene.2018 Xogade – Campo a Través – Fase Intercomarcal A Coruña – Menhires 2017/2018 A Coruña
Sáb.20.Ene.2018 Circuíto Coruña Corre en Pista Cuberta – 1ª Xornada A Coruña
Sáb.20.Ene.2018 Xogade – Campo a Través – Final Comarca de Ourense 2017/2018 Pereiro de Aguiar
Sáb.20.Ene.2018 Copa Deputación Lugo 2018 – 1ª Xornada Lugo
Sáb.20.Ene.2018 XVIII Circuito Larsa Corre con Nós . Nocturna Monumental Lugo
Sáb.20.Ene.2018 Xogade – Campo a Través – Fase Zonal Santiago 2017/2018 Santiago de Compostela
Sáb.20.Ene.2018 Xogade – Campo a Través – Fase Intercomarcal Cabanas 2017/2018 Cabanas
Sáb.20.Ene.2018 Gran Premio de Atletismo en Pista Cubierta "Ciudad de Valencia" Valencia
Sáb.20.Ene.2018 Campeonato Provincial Absoluto de Invierno y Control en Pista Cubierta Burgos
Sáb.20.Ene.2018 Campeonato de Asturias de Invierno de Martillo Avilés

Sáb.20.Ene.2018

Dom.21.Ene.2018

Campeonato de Asturias Absoluto y Sub23 en Pista Cubierta Oviedo

Dom.21.Ene.2018 XXXVI Cross Internacional de Itálica Santiponce (Sevilla)

ver fotos

Fuente: RFEA

Dom.21.Ene.2018 II Campionato de España de Campo a Través Relevos por Clubes Santiponce (Sevilla)
Dom.21.Ene.2018 Control Absoluto en Pista Cubierta ( 8ª Jornada ) Sabadell (Barcelona)
Dom.21.Ene.2018 Campionato de Galicia Sub23(PRO) e 1.500 m. e 3.000 m. Sub18(XUV) – Sub20(JUN) de Pista Cubierta 2017/2018 A Coruña
Dom.21.Ene.2018 II Cros Comarcal de A Mariña Lucense Lourenzá
Dom.21.Ene.2018 XVIII Cross Popular do Concello de Boborás  Boborás 
Dom.21.Ene.2018 III Circuíto de Pista Concello de Vigo – 2ª Xornada Series Municipais Vigo
Vie.26.Ene.2018 IX Reunión Federación de Atletismo de Madrid Absoluto en Pista Cubierta Madrid
Sáb.27.Ene.2018 Copa Deputación Lugo 2018 – 2ª Xornada Lugo

Sáb.27.Ene.2018 XV Memorial Eduardo Fernández Villamarín Rábade
Sáb.27.Ene.2018 Control Federación Asturiana de Atletismo en Pista Cubierta Oviedo

Sáb.27.Ene.2018 Campeonato de Andalucía Sub23 en Pista Cubierta Antequera (Málaga)
Sáb.27.Ene.2018 Campeonato de Castilla y León Absoluto y Promesa en Pista Cubierta Salamanca

Fuente: RFEA

Sáb.27.Ene.2018 Control Federación Alavesa de Atletismo en Pista Cubierta Vitoria
Sáb.27.Ene.2018 XXXVI Copa de S.M. el Rey y  S.M. la Reina de Clubs en Pista Cubierta - Campeonato Iberdrola Valencia

ver fotos

Fuente: RFEA

Sáb.27.Ene.2018

Dom.28.Ene.2018

Encuentro Ibérico de Pruebas Combinadas Sub18 Valencia

Sáb.27.Ene.2018

Dom.28.Ene.2018

Encuentro Internacional Sénior de Pruebas Combinadas CZE-ESP-FRA-GBR-POL 2017/2018 Madrid

Sáb.27.Ene.2018

Dom.28.Ene.2018

Encuentro Internacional Sub20 de Pruebas Combinadas CZE-ESP-FRA-GBR-POL Madrid

Sáb.27.Ene.2018

Dom.28.Ene.2018

Campionato de Galicia de Probas Combinadas 2017/2018 Lugo

Dom.28.Ene.2018 LXIII Cross Internacional de San Sebastián San Sebastián

Dom.28.Ene.2018 LIX Trofeo Marathon de Campo a Través Madrid
Dom.28.Ene.2018 I Control de Lanzamentos – Copa Deputación de Lugo 2018 Lugo
Dom.28.Ene.2018 XIII Campionato de Galicia Sub16 (CAD) – XLVI Sub18 (XUV) H – XXXVIII Sub18 (XUV) M Individual e Clubs de Campo a Través A Rúa

Dom.28.Ene.2018 XXII Memorial “Alejandro Lorenzo” – Campionato de Galicia de Menores de Campo a Través A Rúa

Dom.28.Ene.2018 XI Campionato de Galicia de Cros Curto por Clubs A Rúa

Dom.28.Ene.2018 VIII Carreira do Cocido - Lalín 2018 Lalín
Dom.28.Ene.2018 III Trail Costa Doce 2018 Sada
Dom.28.Ene.2018 I Carreira Calvario 5 + 5  Vigo
  DICIEMBRE-2017    
Vie.01.Dic.2017 Xogade – Campo a Través – Fase Comarca de Touro 2017/2018 O Pino
Vie.01.Dic.2017 III Trofeo ONCE Arceclima Oleiros
Sáb.02.Dic.2017 VI Corresán Ponte Mantible-Vite Santiago de Compostela
Sáb.02.Dic.2017 Xogade – Campo a Través – II Xornada A Coruña Culleredo
Sáb.02.Dic.2017 Xogade-Campo a Través-XVIII Circuito Ferrolán-1ª Xornada Ferrol
Sáb.02.Dic.2017 Xogade – Campo a Través – Fase Santiago 2017/2018 Santiago de Compostela
Sáb.02.Dic.2017 XXII Cros Guillelme Brown Pereiro de Aguiar
Sáb.02.Dic.2017 XXXII Cross de la Constitución Aranda del Duero (Burgos)
Dom.03.Dic.2017 XXXII Memorial "Adolfo Ros"-Volta á Ría Fene
Dom.03.Dic.2017 XIII Mar de Boiro – Memorial Pepe Buceta Boiro
Dom.03.Dic.2017 VII Carreira Popular Os Rosales A Coruña
Dom.03.Dic.2017 5 Km. RACC 2017 Montmeló (Barcelona)
Dom.03.Dic.2017 LI Cross Ciutat de Granollers Granollers (Barcelona)
Mié.06.Dic.2017 XVIII Carreira Popular de Pontecesures Pontecesures
Mié.06.Dic.2017 II Cross Popular Vila de As Pontes As Pontes de García Rodríguez
Mié.06.Dic.2017 PLP - Programa "A" en Pista Aire Libre Basauri (Vizcaya)
Vie.08.Dic.2017 XLVI Cross Nacional Ayuntamiento de Cantimpalos Cantimpalos (Segovia)
Sáb.09.Dic.2017 Xogade-Campo a Través-XVIII Circuito Ferrolán-2ª Xornada Pista A Malata (Ferrol)
Dom.10.Dic.2017 Control Absoluto en Pista Cubierta - 1ª Jornada Sabadell
Dom.10.Dic.2017 24º Campionato de Europa de Campo a Través Samorin - Eslovaquia
Dom.10.Dic.2017 XXXVI Cross Nacional Castellano Manchego “Memorial Manuel Goya” Quintanar de la Orden (Toledo)
Dom.10.Dic.2017 VII Campionato de España de Marcha de Inverno de Promoción Guadix (Granada)
Dom.10.Dic.2017 XXXII GP de Marcha Atlética Ciudad de Guadix - XIII Memorial Manuel Alcalde Guadix (Granada)
Sáb.16.Dic.2017 Trofeo Inaugural en Pista Cuberta Ourense
Sáb.16.Dic.2017 Fase Final Vi Liga Galega de Inverno Categorías de Menores ABANCA en Pista Cuberta Ourense

Sáb.16.Dic.2017 Xogade-Campo a Través-XVIII Circuito Ferrolán-3ª Xornada As Cabazas (Ferrol)
Sáb.16.Dic.2017 Campeonato de Asturias de Invierno de Marcha y Control en Pista Aire Libre Gijón (Asturias)
Sáb.16.Dic.2017 Control Módulo Cubierto Gijón (Asturias)
Sáb.16.Dic.2017 I Control Federación Andaluza de Atletismo de Sub18 a Senior en Pista Cubierta Antequera (Málaga)
Sáb.16.Dic.2017 XXXIII Milla Urbana de Navidad "Memorial Miguel Prados Ruiz" Nerja (Nálaga)
Sáb.16.Dic.2017 II Control Federación Atletismo Comunidad Valenciana en Pista Cubierta Valencia
Dom.17.Dic.2017 XVI Carreira Pedestre do Nadal San Cibrao das Viñas - Campionato Provincial 10 Km. en Ruta San Cibrao das Viñas
Dom.17.Dic.2017 V Carreira Popular Sin-Son 10 Km. 2017 Porto do Son
Dom.17.Dic.2017 XV Popular Lugo Monumental 2017 - G.P. CaixaBank Lugo
Dom.17.Dic.2017 XVII Cross Andrés Abanqueiro Vigo
Dom.17.Dic.2017 XXXIX Cros Ciutat de Vic - Trofeu Pere Casacuberta Vic (Barcelona)
Dom.17.Dic.2017 XXXIII Cross Nacional “Fiestas de la Virgen” Yecla (Murcia)
Dom.17.Dic.2017 XXXVIII Cross Internacional de Venta de Baños Venta de Baños (Palencia)
Dom.17.Dic.2017 Campionato de España Máster de Marcha (H 10 Km. – M 5 Km.) 2017/2018 Getafe (Madrid)
Dom.17.Dic.2017 XIX Trofeo de Marcha AD Cerro Buenavista Getafe (Nadrid)
Vie.22.Dic.2017 II Trofeo de Atletismo en Pista da USC Santiago de Compostela
Sáb.23.Dic.2017 IV Carreira Popular de Ribadavia Ribadavia
Sáb.23.Dic.2017 Copa de Galicia de Clubes Máster en Pista Cuberta Ourense
Sáb.23.Dic.2017 III Trofeo Nadal Verxel Nutrición Deportiva en Pista Lugo
Sáb.23.Dic.2017 III Trofeo Solidario de Nadal Celta de Atletismo en Pista Vigo
Sáb.23.Dic.2017 P.L.P. - Programa B en Pista Aire Libre Durango (Vizcaya)
Dom.24.Dic.2017 VI Carreira e Andaina Popular do Nadal A Rúa
Dom.24.Dic.2017 LVI Gran Premio Pedestre do Nadal – Carreira do Pavo Vigo
Vie.29.Dic.2017 I Control de Marcas Lucus Caixa Rural Galega 2017/2018 Lugo

Sáb.30.Dic.2017 V San Silvestre Concello de Fene Fene
Sáb.30.Dic.2017 I Control de Pista Cubierta de Ourense Ourense
Sáb.30.Dic.2017 II Control Mayores Federación Andaluza de Atletismo en Pista Cubierta Antequera (Málaga)

Sáb.30.Dic.2017

Dom.31.Dic.2017

Campionato de Galicia de Clubs de Probas Combinadas PC 2017/2018 Ourense
Sáb.30.Dic.2017 V Carreira Pedestre de Anllóns Carballo
Dom.31.Dic.2017 San Silvestre A Coruña 2017 A Coruña
Dom.31.Dic.2017 San Silvestre Compostelá 2017 Santiago de Compostela
Dom.31.Dic.2017 XIII Carreira de Fin de Ano 2017 Mugardos – Ares Mugardos
Dom.31.Dic.2017 VII San Silvestre Pontesa As Pontes de García Rodríguez
Dom.31.Dic.2017 I San Silvestre Betanceira Betanzos
Dom.31.Dic.2017 I San Silvestre de Monterroso Monterroso
Dom.31.Dic.2017 San Silvestre Ourensá 2017 Ourense
Dom.31.Dic.2017 V Don Silvestre Rabadense Rábade
Dom.31.Dic.2017 XIX "San Silvestre" Castrelo de Miño Castrelo de Miño
Dom.31.Dic.2017 San Silvestre Ribadeo 2017 Ribadeo
Dom.31.Dic.2017 23º San Silvestre Club Fluvial 2017 Lugo
Dom.31.Dic.2017 Milla Urbana Sarria 2017 Sarria
  NOVIEMBRE-2017    
Mié.01.Nov.2'17 V Carreira Popular Concello de Rianxo Rianxo
Sáb.04.Nov.2017 VI Corresán Ruta dos Parques Santiago de Compostela
Dom.05.Nov.2017 XXXIII Cross del Aceite Torredonjimeno (Jaén)
Dom.05.Nov.2017 V Cross Ciudad de Palencia – Mariano Haro Palencia
Dom.05.Nov.2017 III Trail Senda do Picón O Pino 
Dom.05.Nov.2017 X Carreira Popular dos Santiños O Barco de Valdeorras 
Dom.05.Nov.2017 IV Carreira Popular Concello de Monterrei Monterrei
Dom.05.Nov.2017 10ª Carreira Popular Vigo +11 Trofeo “El Corte Inglés” Vigo
Dom.05.Nov.2017 VII Carreira Popular Novo Mesoiro A Coruña
Sáb.11.Nov.2017 IV Milla Solidaria ANEDIA – Que a Diabete Non te Pare Pontevedra
Dom.12.Nov.2017 XXXVIII Carreira Popular de Negreira Negreira
Dom.12.Nov.2017 XIV Cross Internacional de Atapuerca Atapuerca (Burgos)
Dom.12.Nov.2017 V Carreira Popular “AECC en marcha – Contra o cancro, corre por Ferrol” Ferrol
Sáb.18.Nov.2017 VI Liga Galega de Inverno Categorías de Menores ABANCA – Fase Previa Clasificatoria Varias sedes

Dom.19.Nov.2017 XLI Carreira Pedestre Popular do San Martiño Ourense
Dom.19.Nov.2017 XXIV Campo a Través Internacional de Soria Soria
Dom.19.Nov.2017 XXXIX Cross “Espada Toledana” Toledo
Dom.19.Nov.2017 XXXVII Maratón Valencia “Trinidad Alfonso” Valencia
Dom.19.Nov.2017 VII 10 Km. Valencia “Trinidad Alfonso” Valencia
Vie.24.Nov.2017 Xogade – Campo a Través – Fase Local Carballo 2017/2018 Carballo
Sáb.25.Nov.2017 XXIX Campionato de Galicia de Marcha de Inverno Lugo
Sáb.25.Nov.2017 III Cros Mondego
Sada

Sáb.25.Nov.2017 Xogade – Campo a Través – I Fase Previa Comarca de Ourense 2017/2018 Pereiro de Aguiar
Sáb.25.Nov.2017 A Carreira Solidaria Benéfica do Muro 2017 Ferrol
Dom.26.Nov.2017 XXXVI Cross Internacional de la Constitución – Memorial Antonio Rodríguez Benavente Alcobendas
Dom.26.Nov.2017 XL Zurich Maratón San Sebastián San Sebastián

Dom.26.Nov.2017 IV Carreira Pedestre Popular Concello de Fisterra Fisterra
Dom.26.Nov.2017 Carreira Campus Terra da USC Lugo
Dom.26.Nov.2017 XVI Trofeo Cidade de Narón Narón
Dom.26.Nov.2017 VIII Carreira Reto Pinga Pinga Marín

 

 

 

PRENSA: Diariode Ferrol.com / Sábado, 26 Mayo 2018 .- Los atletas locales compiten en A Malata con muchas opciones de podio en el sub 18

PRENSA

Diario de Ferrol

Los atletas locales compiten en A Malata con muchas opciones de podio en el sub 18

Las pistas de A Malata serán el escenario en el que hoy se repartan las medallas del Campeonato Autonómico al aire libre para los deportistas sub 18.

 Las pistas de A Malata serán el escenario en el que hoy se repartan las medallas del Campeonato Autonómico al aire libre para los deportistas sub 18. Una competición con los atletas locales como anfitriones y asimismo como favoritos para subirse al podio en varias de las pruebas programadas para esta jornada. 



Así, Aldo Rey –Ría– parte como el rival a batir en la carrera de los 400 metros lisos una distancia en la que su compañera Lucía Sicre figura asimismo como favorita para el triunfo. Un concurso, el de Sicre en el 400, que abre la puerta para la victoria de la también integrante del Ría Irene Barreiro en la competición de 800 metros. Un puesto de privilegio en el que también parte Lucía Rivadulla en los 400 vallas –la ferrolana cuenta también con opciones en los 200–, una cita en la que el atleta del Narón Demba Sanyang figura como tercero. La misma posición que ocupa en el ranking previo su compañero de club Álex Novas en los 5.000 metros marcha. Rodrigo Álvarez figura asimismo entre los más destacados en la más rápida de las citas, los 100 metros.



Mientras, mañana, en las pistas de O Barco tendrá lugar la competición correspondiente al Campeonato Autonómico sub 16. Una prueba en la que asimismo la presencia de atletas de la comarca será muy numerosa. En esta, Andrea López –Natación Cedeira Muebles García– y Diaou Diallo –Ría Ferrol– parten como las principales bazas locales de cara a ocupar uno de los puestos de podio en sus respectivas pruebas, el 3.000 y en el concurso de triple salto. 

Tanto en la competición ferrolana como en la ourensana el programa deportivo se desarrollará en jornada de mañana y de tarde.

Tags:

Lucía Sicre Maside y Lia Caride Arufe, atletas juveniles del Ría Ferrol, seleccionadas por la Real Federación Española de Atletismo, para la Copa Ibérica "GO FIT" Sub18 Portugal-España

 Noticias CLUB

Selección Española para la Copa Ibérica "GO FIT" Sub18 Portugal-España / Abrantes (Portugal), 2 de Junio de 2018
Lucía Sicre Maside Lia Caride Arufe

La Real Federación Española de Atletismo, ha convocado a las atletas juveniles del Ría Ferrol, Lucía Sicre Maside Lia Caride Arufe, para participar con la Selección Española Sub18 en la Copa Ibérica "GO FIT" Sub18, entre las Selecciones de Portugal y España, que se celebrará el sábado 2 de Junio en la localidad portuguesa de Abrantes.

Lucía Sicre, participará en la prueba de 800 m.l. , distancia en la tiene una marca personal de 2:10.63, hecha recientemente en la 2ª jornada de la Liga de Clubes-División de Honor celebrada en San Sebastián y que le permite ocupar el primer puesto en el Ranking de España Sub18/Juvenil.

Esta atleta en la presente Temporada, fue Medalla de Bronce en 800 m.l. del Campeonato de España Sub18/Juvenil en pista cubierta y Campeona Gallega Sub18/Juvenil de 800 m.l. en pista cubierta. 

Está dirigida por el técnico Carlos Leonardo García.

Lia Caride, participará en la prueba de los 400 m. vallas, distancia en la que tiene una marca personal de 1:02.38 y que también hizo en fechas recientes y mejorando en más de 2 segundos su marca de la temporada pasada.

En la actualidad, ocupa el tercer puesto en el Ranking de España Sub18/Juvenil.

Lia Caride está entrenada por el técnico Virgilio González Barbeito.

Enlaces relacionados:

 

 

CAMPUS DE VERANO 2018 CLUB DE ATLETISMO "RÍA FERROL"

Noticias Web FGA .- Destacadas figuras no Galego Sub18 de Ferrol

Noticias FGA

Destacadas figuras no Galego Sub18 de Ferrol

Destacadas e notables presencias son as que se poderán contemplar o sábado día 26 durante a disputa do Campionato de Galicia Sub-18 que acontecerá nas pistas ferrolanas da Malata e que servirán, ademáis, como unha excelente oportunidade para establecer esas mínimas esixidas que dan acceso ó nacional dos días 23 e 24 de xuño en Gijón.
Entre os atletas inscritos máis salientables, cabe citar a de Víctor Mosterio do C.A. Santiago quen este ano marcaría un rexistro de 11.22 nos 100 m.l. e de 22.55 nos 200 m. Nerea Iglesias do Fontes do SAR con 12.32 e Carlos Alvarez da Atlética Lucense con 11.23 -mália que ambos con vento non válido- estarán a loitar polo triunfo. Para animar ainda máis a velocidade, contarase ca participación de Carlos Argibay do Santa Uxía líder no ránking galego dos 200 m. con 22.43.
A cabeza de lista nacional na proba dos 800 m. Lucía Sicre do RÍA Ferrol tomará parte nos 400 m. o que facilitará que a súa compañeira de club Irene Barreiro con 2:14.78 parta como favorita sobre as dúas voltas.
Unha das estrelas do Campionato El Mehdh El Nabaoui do San Paio a Estrada obtará polos 1.500 m. na que ten acreditados 4:04.34. Xunto el Sara Gómez da Atlética Lucense na mesma proba con 4.52.79 e Sonsoles Martín do ADAS Proinor no 5.000 m. con 18:35.95, parten como claras favoritas.
Os valados curtos terán unha interesante loita entre Guzmán Carril da Atlética Lucense con 15.15 ePablo Rodríguez do C.A. Santiago con 15.21, malia que ambos con vento superior ó permitido. O lucense tamén tomará parte nos 400 m. v. nunha proba moi emocionante na que se terá que medir ó atleta da Gimnástica Pablo Boleas.
Lía Caride do RÍA Ferrol a priori debería ter algo máis doado impoñerse na súa proba dos 100 v. se temos en conta a marca efectuada de 15.11 do pasado mes de abril en Vigo.
Nos obstáculos Diego Alonso con 6:20.39 acadados en Lugo recentemente,  fan del o claro aspirate ó autonómico da súa proba.
Xa nos saltos a atleta internacional do Celta Olaia Guisela Becerril será outra das atraccións do campionato na proba de lonxitude correspondendo o protagonismo en triplo masculino para Marco Martínez da Gimnástica con 13.93 m.
En lanzamentos Nicolás García do Celta con 55.40 m. e Marcos Bouza do Beade, son os chamados a dominar o disco ó igual que Cristina Freire do AVA con 37.88 m. e María Jiménez Deza da Gimnástica na mesma proba.
No martelo outro importante punto de atención será o concurso de Irene Gómez do A.F. Celta quen tentará unha vez máis superar o seu propio récord galego de 60.02, xunto ela a súa compañeira de club Patricia Correa terá como obxectivo deixar atrás a barreira dos 52 m. Yago Araujo do Beade é o claro favorito nos homes con 60.87 m. así como Jonatas Pereira do Cuntis na xavelina con 59.82 m. Nesta última proba Andrea Botella con 38.90 suplirá as ausencias tanto de Antía Sestelo como de María Pena ambas ausentes
No sector da marcha Iria Rivas do Femenino Celta,  Roberto Vieiro do C.A. Santiago e Hugo Martínez da Atlética Lucense  parten como claros referentes na proba.

Circular RFEA Nº: 134/2018 .- CONCENTRACIÓN, CONTROL DE SEGUIMIENTO Y COMPETICIÓN ARONA 2018

Circulares RFEA

Circular RFEA Nº: 134/2018 .- CONCENTRACIÓN, CONTROL DE SEGUIMIENTO Y COMPETICIÓN ARONA 2018

Circular FGA Nº: 55/2018 .- CAMPIONATOS DE GALICIA PROMESA / SUB23 E JUNIOR / SUB20

Circulares FGA

Circular FGA Nº: 55/2018 .- CAMPIONATOS DE GALICIA PROMESA / SUB23 E JUNIOR / SUB20

Circular FGA Nº: 54/2018 .- HORARIO DEFINITIVO CAMPIONATO DE GALICIA XUVENIL / SUB18

Circulares FGA

Circular FGA Nº: 54/2018 .- HORARIO DEFINITIVO CAMPIONATO DE GALICIA XUVENIL / SUB18

Circular FGA Nº: 53/2018 .- HORARIO DEFINITIVO CAMPIONATO DE GALICIA CADETE / SUB16

Circulares FGA

Circular FGA Nº: 53/2018 .- HORARIO DEFINITIVO CAMPIONATO DE GALICIA CADETE / SUB16

Páginas

Suscribirse a Ría Ferrol Concepción Arenal RSS