Enviado por RIA el Sáb, 03/07/2015 - 17:23
Circular FGA Nº: 23/2015 .- CAMPEONATO DE GALICIA DE 10.000 M. EN PISTA AIRE LIBRE
Enviado por RIA el Sáb, 03/07/2015 - 17:04
PRUEBA:
|
CONTROL EXTRAORDINARIO EN PISTA AIRE LIBRE.
|
FECHA:
|
01-MARZO-2015
|
LUGAR:
|
MOTRIL (GRANADA).
|
|
IRENE OCETE SEGURA.
|
1
|
60 M.L.
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
8”08 (+0.4)
|
IRENE OCETE SEGURA.
|
1
|
LONGITUD
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
5m56cm (+1.3)
|
Enviado por RIA el Jue, 03/05/2015 - 22:32
PRUEBA:
|
CAMPIONATO DE GALICIA ABSOLUTO DE INVIERNO DE LANZAMIENTOS LONGOS.
|
FECHA:
|
01-MARZO-2015
|
LUGAR:
|
CANGAS (PONTEVEDRA).
|
|
LIDIA FERNÁNDEZ ABUÍN.
|
2
|
DISCO
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
34m95cm
|
LORETO BREA GONZÁLEZ.
|
4
|
MARTILLO
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
35m68cm
|
NATALIA LISTE MALLO.
|
3
|
JABALINA
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
30m39cm
|
MEDALLERO
|
ORO
|
PLATA
|
BRONCE
|
-
|
1
|
1
|
Enviado por RIA el Jue, 03/05/2015 - 22:13
PRUEBA:
|
CAMPIONATO DE GALICIA DE VETERÁNS EN PISTA CUBERTA.
|
FECHA:
|
28-FEBRERO-2015
|
LUGAR:
|
A CORUÑA.
|
|
LUCÍA FERREIRO LIÑARES.
|
1
|
PÉRTIGA
|
VETERANA FEMENINO (W35)
|
2m92cm
|
LUCÍA FERREIRO LIÑARES.
|
1
|
50 M.L.
|
VETERANA FEMENINO (W35)
|
7”88
|
JOSÉ ANTONIO DOCE LUACES.
|
2
|
200 M.L.
|
VETERANO MASCULINO (M-45)
|
27”83
|
LUCÍA FERREIRO LIÑARES.
|
2
|
LONGITUD
|
VETERANA FEMENINO (W35)
|
4m58cm
|
JOSÉ ANTONIO DOCE LUACES.
|
3
|
50 M.L.
|
VETERANO MASCULINO (M-45)
|
7”27
|
ERO DOCE GONZÁLEZ.
|
1 (F.C.)
|
1.500 M.L.
|
JÚNIOR MASCULINO
|
4’09”61
|
ELVIRA OKUTU KOULETIO.
|
1 (F.C.)
|
LONGITUD
|
JUVENIL FEMENINO
|
5m18cm
|
MEDALLERO
|
ORO
|
PLATA
|
BRONCE
|
2
|
2
|
1
|
Enviado por RIA el Jue, 03/05/2015 - 21:58
PRUEBA:
|
L CAMPEONATO DE ESPAÑA DE CAMPO A TRAVÉS POR CLUBES.
|
FECHA:
|
01-MARZO-2015.
|
LUGAR:
|
CÁCERES.
|
|
PEDRO OSORIO LÓPEZ.
|
21
|
CADETE MASCULINO
|
CARLOS LÓPEZ LÓPEZ.
|
81
|
CADETE MASCULINO
|
ADRIÁN CHUN MARTÍNEZ LEDO.
|
91
|
CADETE MASCULINO
|
ALDO REY GÓMEZ.
|
118
|
CADETE MASCULINO
|
ADOLFO GARCÍA LÓPEZ.
|
248
|
CADETE MASCULINO
|
NICOLÁS GUZMÁN ARTABE.
|
268
|
CADETE MASCULINO
|
CLASIFICACIÓN POR EQUIPOS:
- CADETE MASCULINO: 13
|
Enviado por RIA el Jue, 03/05/2015 - 21:24
PRUEBA:
|
LXXXV CAMPEONATO DE ESPAÑA DE MARCHA EN RUTA.
|
FECHA:
|
01-MARZO-2015
|
LUGAR:
|
JUMILLA (MURCIA).
|
|
|
EVA MARÍA TUR PALAU.
|
4 (20 KM.)
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
SAMANTHA MULLONI MARTÍNEZ.
|
11 (20 KM.)
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
NOTA:
EVA MARÍA TUR PALAU ESTABLECIÓ UN NUEVO RÉCORD ABSOLUTO DE LAS ISLAS BALEARES EN LA PRUEBA DE 20 KM. MARCHA EN RUTA, CON UNA MARCA DE 1h. 43’ 19”
|
Enviado por RIA el Jue, 03/05/2015 - 20:27
PRUEBA:
|
LIII TROFEO “JOAQUÍN ROMERO” DE CAMPO A TRAVÉS – III MEMORIAL.
|
FECHA:
|
28-FEBRERO-2015
|
LUGAR:
|
AS CABAZAS / ESMELLE – FERROL (A CORUÑA).
|
|
ANDRÉS PICALLO GARCÍA.
|
1
|
INFANTIL MASCULINO
|
IRENE BARREIRO LÓPEZ.
|
1
|
INFANTIL FEMENINO
|
ADRIÁN RIVADULLA ALONSO.
|
1
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
ALICIA BARREIRO LÓPEZ.
|
1
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
ALEJANDRO VIDAL DOBARRO.
|
2
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
MIGUEL VILARO RODRÍGUEZ.
|
2
|
INFANTIL MASCULINO
|
MARTA REY CASTRO.
|
2
|
INFANTIL FEMENINO
|
MARTÍN PAZOS OCAMPO.
|
2
|
ALEVÍN MASCULINO
|
AROA PERMUY BOUZA.
|
2
|
ALEVÍN FEMENINO
|
NATALIA VIGO RIVAS.
|
2
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
IRENE LÓPEZ ÁLVAREZ.
|
3
|
ABSOLUTA FEMENINO
|
ARTAI RUBIANES DURÁN.
|
3
|
INFANTIL MASCULINO
|
NURIA FERNÁNDEZ FONTICOBA.
|
3
|
INFANTIL FEMENINO
|
RAÚL GIL GUNDÍN.
|
3
|
ALEVÍN MASCULINO
|
NOEL RODRÍGUEZ CRESPO.
|
3
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
GABRIELA SERANTES MARTÍN.
|
3
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
MARTÍN RODRÍGUEZ TOJEIRO.
|
4
|
ALEVÍN MASCULINO
|
LUCÍA BLANCO MÉNDEZ.
|
4
|
ALEVÍN FEMENINO
|
NICOLÁS SEDES DOCE.
|
5
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
MANUEL LOSADA GINZO.
|
5
|
INFANTIL MASCULINO
|
ANA RIVAS RIVERA.
|
5
|
INFANTIL FEMENINO
|
ÁLVARO ARMENTEROS MUIÑO.
|
5
|
ALEVÍN MASCULINO
|
SERGIO FERNÁNDEZ RAFALES.
|
5
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
LIDIA GRIMAL ROCA.
|
5
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
ANXO GARCÍA GONZÁLEZ.
|
6
|
INFANTIL MASCULINO
|
PAULA SOTO RODRÍGUEZ.
|
6
|
INFANTIL FEMENINO
|
ALEJANDRO FERNÁNDEZ MARTÍNEZ.
|
6
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
CARLA PAZOS DOMÍNGUEZ.
|
6
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
ROSALÍA EIROA DURÁN.
|
7
|
INFANTIL FEMENINO
|
NADIA MARDARAZ NUÑEZ.
|
7
|
ALEVÍN FEMENINO
|
DIEGO GONZÁLEZ PERNAS.
|
7
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
LUNA LORENZO RÍO.
|
7
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
HANNA DURÁN BERGANTIÑOS.
|
8
|
ALEVÍN FEMENINO
|
XAIME GARCÍA GONZÁLEZ.
|
8
|
BENJAMÍN MASCULINO
|
CARMEN BECEIRO AMADO.
|
8
|
BENJAMÍN FEMENINO
|
KALKIDÁN FRANCO DE PABLO.
|
9
|
INFANTIL FEMENINO
|
JORGE SOTO FERNÁNDEZ.
|
10
|
ABSOLUTA MASCULINO
|
SOFÍA PERMUY FERNÁNDEZ.
|
10
|
INFANTIL FEMENINO
|
BERTA TARAFA RODRÍGUEZ.
|
10
|
ALEVÍN FEMENINO
|
MARÍA BLANCO MÉNDEZ.
|
11
|
INFANTIL FEMENINO
|
SITOTA VILASANTE YÁÑEZ.
|
11
|
ALEVÍN FEMENINO
|
IRENE FRAGUELA TRASTOY.
|
12
|
ALEVÍN FEMENINO
|
LUCÍA PUJALTE VIVERO.
|
13
|
INFANTIL FEMENINO
|
AINHOA LÓPEZ CORDERO.
|
14
|
INFANTIL FEMENINO
|
MEDALLERO
|
ORO
|
PLATA
|
BRONCE
|
4
|
6
|
6
|
Enviado por RIA el Jue, 03/05/2015 - 19:27
PRUEBA:
|
1ª MILLA SOLIDARIA ANEMIA DE FANCONI.
|
FECHA:
|
28-FEBRERO-2015
|
LUGAR:
|
NIGRÁN (PONTEVEDRA).
|
|
LETICIA FERNÁNDEZ BARBOSA.
|
2
|
PROMESA FEMENINO
|
MEDALLERO
|
ORO
|
PLATA
|
BRONCE
|
-
|
1
|
-
|
Enviado por RIA el Jue, 03/05/2015 - 18:49
PRUEBA:
|
CAMPIONATO DE GALICIA CADETE EN PISTA CUBERTA.
|
FECHA:
|
28-FEBRERO-2015
|
LUGAR:
|
A CORUÑA.
|
|
LUCÍA SICRE MASIDE.
|
1
|
600 M.L.
|
CADETE FEMENINO
|
1’40”47
|
ICÍA GÓMEZ FOJO.
|
1
|
PÉRTIGA
|
CADETE FEMENINO
|
2m37cm
|
LAURA MÉNDEZ BOUZA.
|
2
|
PÉRTIGA
|
CADETE FEMENINO
|
2m22cm
|
LUCÍA RIVADULLA ALONSO.
|
4
|
600 M.L.
|
CADETE FEMENINO
|
1’47”39
|
CARMEN RUVIRA RODRÍGUEZ.
|
4
|
ALTURA
|
CADETE FEMENINO
|
1m41cm
|
MIRIAM TOJEIRO FERREIROA.
|
5
|
600 M.L.
|
CADETE FEMENINO
|
1’50”3
|
INÉS MIGNOT TEIJEIRO.
|
9
|
600 M.L.
|
CADETE FEMENINO
|
1’53”1
|
MARÍA COSTOYA MANEIROS.
|
15
|
600 M.L.
|
CADETE FEMENINO
|
2’01”10
|
SILVIA DORILA DE DIEGO MILLARENGO.
|
3 (SEMIFINAL)
|
50 M.V.
|
CADETE FEMENINO
|
8”46
|
ADRIÁN RODRÍGUEZ CASTRO.
|
4 (SEMIFINAL)
1 (ELIMINATORIAS)
|
50 M.L.
|
CADETE MASCULINO
|
6”90
6”88
|
PAULA LÓPEZ FERNÁNDEZ.
|
5 (SEMIFINAL)
1 (ELIMINATORIAS)
|
50 M.L.
|
CADETE FEMENINO
|
7”46
7”45
|
ICÍA GÓMEZ FOJO.
|
2 (ELIMINATORIAS)
|
50 M.L.
|
CADETE FEMENINO
|
7”64
|
CARLOTA TELLA GRANDA.
|
3 (ELIMINATORIAS)
|
50 M.L.
|
CADETE FEMENINO
|
7”61
|
LAURA MÉNDEZ BOUZA.
|
4 (ELIMINATORIAS)
|
50 M.L.
|
CADETE FEMENINO
|
7”80
|
MEDALLERO
|
ORO
|
PLATA
|
BRONCE
|
2
|
1
|
-
|
Enviado por RIA el Mié, 03/04/2015 - 12:26
Actualidade do Atletismo Galego
I Campionato de Galicia de Trail |
O vindeiro domingo 15 de marzo celebrarase o I Campionato de Galicia de Trail- Trail de Compostela organizada polo club local Noitebra e a FGA, a través da sua delegación en Santiago. A proba terá saída ás 10:30 da Granxa do Xesto no Monte Pedroso sobre un percorrido de aproximadamente 17.5km cun desnivel acumulado de 650m. Os atletas federados poden xa fazer as suas inscriccións como xa ven sendo habitual a través da Intranet da RFEA gratuitamente.
MG
|
Páginas