Unha nova mínima nacional acadada en Lugo esta fin de semana

O sábado celebrouse en Lugo o "43º Memorial Gregorio Pérez Rivera - II Trofeo Mariano Castiñeira" onde tivemos representación departamental.

Por un lado, Ricardo Negrete competiu nos 1500 ml acadando a primeira posición cunha marca de 4:02.50, obtendo así o billete directo para o campionato nacional sub18. Na mesma proba competiron Joel Novoa e Diego Sánchez quedando en 17ª e 20ª posición, respectivamente, cunhas marcas de 4:33.79 4:54.66. En 22ª posición rematou Sergio Fernández cunha marca 5:12.89.

Na proba de 5000ml Mohammed Kassimi non pudo rematar a proba e tivo que abandonar.

¡Noráboa chicos!

A boa actuación das nosas balas na II Xornada de Liga déixanos varias marcas persoais e un pasito máis cerca de manter a máxima categoría nacional un ano máis

Esta fin de semana as nosas balas vermellas desprazáronse a terras valencianas onde celebrouse a II Xornada da Liga Iberdrola de División de Honra na localidade de San Sebastián.

A nivel individual as nosas atletas conseguiron os seguintes resultados:

  • Na proba de 100ml Talia Mara rematou en 3ª posición cun tempo de 11’’98 o que supón mellor marca da tempada. A súa compañeira, Celia Muñóz, acabou en 5ª posición realizando mellor marca persoal parando o crono en 12’’25.
  • Nos 200ml Talia Mara conseguiu a 3ª posición cun tempo de 24’’71 e a súa compañeira Inés Celorio rematou no 7º posto cunha marca de 26’’14.
  • En 400ml, Laura Alonso cruzou a liña de meta en 5ª posición cunha marca de 57’’34, mentres que Alicia Barreiro o fixo no posto 6 cun rexistro de 57’’88, estableciendo así unha nova marca persoal.
  • Na proba de 800ml Marta Pla conseguiu o 3er posto parando o crono en 2:10.71Asimesmo, Ona Alonso cruzou a liña de meta en 6ª posición cunha marca de 2:16.68, o que supón unha nova marca persoal.
  • En 1500ml a victoria sería para Irene Bonafonte cunha marca de 4:32.14 mentres que Irene Barreiro  acabou en 5ª posición cun tempo de 4:42.43, realizando así a marca mínima que lle da acceso directo ao campionato de España sub23.
  • En 3000ml competiron Silvia Guerra Carolina Santos conseguindo a 5ª e 7ª posición parando o crono en 10:13.95 11:04.59, respectivamente.
  • En 100 metros valos Paula González rematou en 2ª posición cun tempo de 14’’29 e Antía Martínez rematou en 7ª posición cunha marca de 18’’02.
  • En 400 metros valos, Lía Caride rematou na a 4ª posición parando o crono en 1:06.11 e Lucía Blanco cruzou a liña de meta en 5ª posición cunha marca de 1:07.26, o que supón nova mellor marca persoal.
  • Na proba de 3000m obstáculos Marina Bagur rematou en 3ª posción parando o crono en 10:42.73 mentres que Sofía Fernández quedou en 8ª posición cun tempo de 11:49.61.
  • Na proba de salto de altura, Rocío Díaz conseguiu a 3ª posición cunha marca de 1.66m Karolina Puchmertlova finalizou en 7ª posición cun salto de 1.30m.
  • En salto con pértega, Diana Jimenez realizou un salto de 3.80m quedando en 2ª posición e estableciendo así una nova marca persoal. A su vez, María Blanco conseguiu a 8ª posición cun salto de 2.60m, convertíndose tamén na súa mellor marca persoal.
  • Na proba de lonxitude, Elena Llobera rematou en 2ª posición cun salto de 6.17m, conseguindo billete directo para o campionato nacional absoluto, mentres que Yaiza Sanz tivo que conformarse coa 8ª posición cunha marca de 5.20m.
  • No triplo salto, Diaou Diallo conseguiu a 2ª posición ao saltar 12.64m, Eva Fernández acabou en 8ª posición cunha marca de 10.83m.
  • En lanzamento de peso Xiana Lago rematou en 3ª posición ao lanzar o artefacto ata os 12.56m, mentres que María Oliva rematou en 7ª posición cunha marca de 9.94m.
  • Na proba de disco, Iris de Castro finalizou en 2ª posición cunha marca de 40.22m Xiana Lago rematou en 5ª posición cun lanzamento de 37.75m.
  • En lanzamento de martelo, María Oliva acabou en 3ª posición lanzando o martelo ata os 44.67m e Iris de Castro conseguiu a 6ª posición cun lanzamento de 24.83m.
  • Na proba de xavelina Laura Rico rematou en 5ª posición cun lanzamento de 35.16m, nova mellor marca persoal, mentres que a súa compañeira Karolina Puchmertlova rematou en 6ª posición cunha marca de 33.96m.
  • Nos 5km marcha Iría Rivas finalizou en 3ª posición cunha marca de 24:27.67, o que supón nova marca persoal, e Marina Pajón acabou en 7ª posición cun rexistro de 29:25.86.
  • Na proba de relevos de 4x100m o relevo formado por Yaiza Sanz, Inés Celorio, Paula González Celia Muñoz rematou en 4ª posición cun tempo de 48’’64.
  • Na proba de 4x400m o relevo formado por Laura Alonso, Marta Pla, Irene Barreiro e Irene bonafonte rematou en 3ª posición cun tempo de 3:51.26.

Así mesmo, na clasificación xeral por equipos e grazas ao boa actuación realizada por todas elas o noso clube acadou a 3ª posición con 157 puntos.

¡Noráboa chicas!

II Xornada Liga Iberdrola de División de Honra

Esta fin de semana as nosas balas viaxan ata Castellón para disputar a II Xornada da Liga Iberdrola de División de Honra onde loitarán contra o Playas de Castellón, Avinent Manresa e o Atletismo Alcorcón.

Imos con todo. ¡Moita sorte chicas!

A nosa canteira consegue bos resultados na última xornada de Atletismo en Pista de en categorías menores de XOGADE

O sábado 30 de abril dispoute a 3ª Xornada de Atletismo en Pista de categorías menores en Coruña onde a nosa canteira obtivo os seguintes resultados.

En categoría sub10:

  • Sarah Lema e Noa Bermejo competiron nos 1000m marcha quedando en 3ª e 4ª posición respectivamente cun tempo de 10:04.40 e 10:45.05.
  • Na proba de salto de lonxitude feminina competiron Laura Fernández  quedando en 4ª posición cunha marca de 2.62m. En categoría masculina, na final C Marcos Mauriz fíxose co 1º posto cun salto de 2.95m, mentres que o seu compañeiro Fernando Arias acadou a 5ª posición cunha marca de 2.17m.
  • Na proba de salto de altura feminina Noelia Cabrero e Sarah Lema acadaron a 2ª e 3ª posición cunha marca de 0.85m e 0.80m, respectivamente. En categoría masculina, Lucas Jiménez quedou en 2ª posición cun salto de 1m mentres que o seu compañeiro Martín Castiñeira acabou e 7ª posición cunha marca de 0.95m.
  • Na proba de 50m femininos competiron Noa Bermejo e Noelia Cabrero facendo as dúas unha marca de 10’’12 e quedando en 21ª posición. Asimismo, Uxía Santana acabou en 27ª posición cun rexistro de 10’’54. En categoría masculina, Lucas Jiménez e Marcos Mauriz entraron en 2ª e 3ª posición cunha marca de 8’’57 e 8’’58, respectivamente. Juan Ramón rematou en 13ª posición cunha marca de 9’’23 e Fernando Arias acadou a 17ª posición cunha marca de 9’’30.
  • En lanzamento de peso feminino Uxía Santana acabou en 9ª posición cun lanzamento de 3.15m. En categoría masculina, Diego couselo fíxose coa 3ª posición cunha marca de 4.46m e Juan Ramon quedou en 9ª posición cun lanzamneto de 3.46m.
  • En 500ml Martín Castiñeira acadou o 3º posto cunha marca de 1:54.03.
  • Na proba de 1000ml femininos Laura Fernández acabou en 3ª posición cun rexistro de 4:15.80, mentres que na proba masculina Daniel Fachal acabou en 10ª posición cunha marca de 4:13.56.
  • O relevo feminino de 4x50m conseguiu a 4ª posición cunha marca de 40’’02. O equipo masculino acadou a mesma posición cun tempo de 37’’79.

En categoría sub12:

  • En triatlón femenino participaron Claudia Garrido conseguindo a 4ª posición cunha puntuación de 417, Carla Rioseco en 11ª posición con 312 puntos e Adriana Sedes en 16ª posición con 276 puntos.

En categoría sub14:

  • Na proba de 80ml Marta Cuadrado conseguiu a 6ª posición cun tempo de 11’’05, Olga Sánchez acabou en 13ª posición cunha marca de 12’’41, Irene García rematou en 19ª posición cun rexistro de 12’’78.
  • Na proba de lonxitude Irene García finalizou en 8ª posición cun salto de 3.50m.
  • En 500ml Carmen Díaz rematou en 9ª posición cun tempo de 1:39.69.
  • Na proba de 1000ml feminino Irma Veiguela conseguiu a 1ª posición cunha marca de 3:11.90 e en categoría masculina Brais Troitiño rematou en 5ª posición cun tempo de 3:53.01.
  • Na proba de 150ml Irma Veiguela rematou en 1ª posición cunha marca de 20’’44, Olga Sánchez finalizou en 14ª posición cun tempo de 23’’35, Marta Cuadrado acabou con 23’’84 en 21ª posición, Irene García conseguiu un tempo de 23’’80 acadando a 19ª posición, Edurne López rematou en 31ª posición cun tempo de 24’’95 e Sara Martínez conseguiu a 29ª posición cun tempo de 24’’71.
  • En lanzamento de xavelina Olga Sánchez conseguiu a 4ª posición cunha marca de 16.26m.
  • En tetratlón, Adriana Castiñeira acabou en 1ª posición cunha puntuación de 1187 puntos, Daniela Calvo rematou en 2ª posición cunha marca de 1067 puntos e Eugenia Baeza rematou en 4ª posición con 778 puntos.

¡Noráboa chic@s!

 

As nosas guerreiras non deixaron de loitar na I Xornada de División de Honra

O fin de semana pasado as nosas balas vermellas desprazáronse a terras vascas onde celebrouse a I Xornada da Ligar Iberdrola de División de Honra na localidade de San Sebastián.

A nivel individual as nosas atletas conseguiron os seguintes resultados:

  • Na proba de 100ml Talia Mara e Celia Muñóz acadaron a 3ª e 4ª posición, respectivamente, cuns tempos de 12’’19 e 12’’47.
  • Nos 200ml Talia Mara conseguiu a 2ª posición cun tempo de 24’’50 e a súa compañeira Inés Celorio rematou no 7º posto cunha marca de 25’’96.
  • En 400ml, Laura Alonso cruzou a liña de meta en 5ª posición cunha marca de 58’’49, mentres que Alicia Barreiro o fixo no posto 7 cun rexistro de 58’’96.
  • Na proba de 800ml Marta Pla conseguiu o 3er posto mellorando a súa marca persoal ao parar o crono en 2:08.98. Asimesmo, Ona Alonso cruzou a liña de meta en 7ª posición cunha marca de 2:19.86.
  • En 1500ml a victoria sería para Irene Bonafonte cunha marca de 4:36.18 mentres que Silvia Guerra  acabou en 7ª posición cun tempo de 4:49.42.
  • En 3000ml competiron Carolina Santos e Irene Bonilla conseguindo a 6ª e 7ª posición parando o crono en 10:52.34 e 11:08.75, respectivamente.
  • En 100 metros valos Paula González rematou en 2ª posición cun tempo de 14’’08, conseguindo así a mínima para o campionato de España sub20 e absoluto. Por outro lado, Antía Martínez non tivo un bo día e foi descalificada.
  • En 400 metros valos, Lucía Rivadulla e Lía Caride ocuparon a 7ª e 8ª posición parando o crono en 1:07.68 e 1:08.85, respectivamente.
  • Na proba de 3000m obstáculos Marina Bagur faríase coa victoria parando o crono en 10:51.73 mentres que Sofía Fernández quedou en 4ª posición cun tempo de 11:32.24.
  • Na proba de salto de altura, Rocío Díaz e Karolina Puchmertlova finalizaron en 7ª e 8ª posición cun salto de 1.55m e 1.40m respectivamente.
  • En salto con pértega, Diana Jimenez realizou un salto de 3.45m quedando en 4ª posición e, a su vez, María Blanco conseguiu a 7ª posición cun salto de 2.40m.
  • Na proba de lonxitude, Elena Llobera rematou en 2ª posición cun salto de 5.96m, mentres que Yaiza Sanza tivo que conformarse coa 8ª posición cunha marca de 5.15m.
  • No triplo salto, Diaou Diallo conseguiu a 2ª posición ao saltar 12.66m, e Eva Fernández acabou en 8ª posición cunha marca de 10.68m.
  • En lanzamento de peso Xiana Lago rematou en 3ª posición ao lanzar o artefacto ata os 11.37m, mentres que Karolina Puchmertlova rematou en 5ª posición cunha marca de 10.48m.
  • Na proba de disco, Iris de Castro e Xiana Lago remataron en 4ª e 8ª posición cuns lanzamentos de 38.32m e 28.53m, respectivamente.
  • En lanzamento de martelo, María Oliva acabou en 5ª posición lanzando o martelo ata os 44.31m e Lucía Majo conseguiu a 8ª posición cun lanzamento de 28.48m.
  • Na proba de xavelina Ivanna Carolina rematou en 6ª posición cun lanzamento de 32.84m mentres que a súa compañeira Antía Sestelo rematou en 7ª posición cunha marca de 31.59m.
  • Nos 5km marcha Iría Rivas finalizou en 3ª posición cunha marca de 24.56.93 e Marina Pajón acabou en 7ª posición cun rexistro de 28:49.73.
  • Na proba de relevos de 4x100m o relevo formado por Yaiza Sanz, Inés Celorio, Antía Alcalde e Celia Muñoz rematou en 4ª posición cun tempo de 49’’90.
  • Na proba de 4x400m o relevo formado por Lucía Rivadulla, Marta Pla, Ona Alonso e Irene bonafonte rematou, tamén, en 4ª posición cun tempo de 4:00.34.

Así mesmo, na clasificación xeral por equipos e grazas a o sacrificio realizado por todas elas o noso clube acadou a 3ª posición con 136 puntos.

¡Noráboa chicas!

Catro localidades españolas contarán coa presenza de atletas do clube nas súas respectivas competicións

"Campionat de Catalunya Universitari"

Lleida

Sábado 23 de abril de 2022

O sábado en xornada matinal dispútase o Campionato universitario catalán en Lleida onde estará competindo a nosa atleta Ona Alonso Camps na proba de 800ml.

"Control"

Gijón

Sábado 23 de abril de 2022

Este sábado celébrase un control na localidade asturiana de Gijón onde teremos a participación de Rocío Díaz Granda nas probas de 100 metros valos salto de altura e Lucía Majo Villegas na proba de martelo (4kg).

"Control FGA de Marcha Aire Libre"

Ourense

Sábado 23 de abril de 2022

Na xornada matinal do sábado ten lugar un Control FGA de Marcha onde teremos a presenza de Iria Rivas Iglesias na proba de 5km marcha.

"IX Liga Cántabra de Atletismo"

Santander

Domingo 24 de abril de 2022

O domingo dispútase a "IX Liga Cántabra de Atletismo" onde formará parte da proba de salto de lonxitude a nosa atleta Rocío Díaz Granda.

Tres anos despois, o Club Atletismo Ría Ferrol tivo unha gran representación na XXVII Gala do Deporte Ferrolán

O Auditorio de Ferrol acolleu este xoves a XXVII Gala do Deporte Ferrolán onde foron recoñecidas as traxectorias deportivas dos mellores deportistas da nosa cidade nos anos 2019, 2020 e 2021.

Tras tres anos de ausencia derivada da situación sanitaria, volvimos a vestirnos de gala nunha tarde fascinante para o noso clube, xa que ata nove galardóns foron recollidos polos nosos atletas.

Como mellores atletas do ano 2019 foron premiados Laura Rico e Martín Rodríguez. Así mesmo, a Diaou Diallo otorgáronlle o premio á mellor deportista promesa.

En relación coa tempada 2020, os mellores atletas recoñecidos polo Concello foron Marina Pajón e Adrián Rivadulla. Ademáis, Laura Rico conseguiu o premio á mellor promesa, grazas ao seu título de campioa de España de xavelina en lanzamentos de menores.

E, por último, no 2021 como mellores atletas foron recoñecidos Ricardo Negrete e Alicia Barreiro. Ademáis, Diaou Diallo conseguiu alzarse coa Carabela de Plata convertíndose así na mellor deportista ferrolá do ano.

Dende o Club Atletismo Ría Ferrol gustaríanos felicitar a todos os galardoados e, en especial, aos nosos deportistas.

¡Noráboa chic@s!

Primeira toma de contacto co aire libre para varias das nosas atletas nesta fin de semana,

"Control de Lanzamentos Lungos"

Ovierdo

Sábado 9 de abril de 2022

Mañá sábado en xornada vespertina celébrase un control de marcas de lanzamentos lungos en Oviendo onde contaremos coa presenza das nosa atletas Lucía Majo María Oliva na proba de lanzamento de martelo (4kg).

"IV Liga Cántabra Sub20. Control de marcas)

Santander

Sábado 9 de abril de 2022

Este sábado dispútase un control de marcas dentro da IV Liga Cántabra sub20 onde participará na proba de salto de altura a nosa atleta Rocío Díaz.

"II Xornada Circuito Coruña Corre en Pista"

Coruña

Sábado 9 de abril de 2022

Este sábado celebráse tamén a II Xornada do Circuito de Coruña Corre en Pista onde teremos presenza departamental.

Por un lado, en categoría absoluta na proba de 800ml contaremos coa participación de Adrián Rivadulla, Ricardo Negrete no apartado masculino e Alicia Barreiro na proba feminina. En 400mv femininos participarán Lía Caride e Lucía Blanco. Nos 200ml estarán Marcos Pérez, Candela Ruiz, Lia Caride, María Blanco  e Rosalinda Ogie. Na proba de 300ml participarán Aldara Ruiz Desireé Manso. Nas probas de xavelina 500g xavelina 600g contaremos coa presenza de Laura Rico e en lanzamento de peso 3kg sub16 contaremos con Jana Cano.

Por outro lado, en categoría sub12 competirán Gala Fernández, Mencía Padín, Carla Rioseco Adriana Castiñeira na proba de 500ml.

¡Moita sorte a tod@s!

Segunda competición ao aire libre para a nosa canteira que segue sumando experiencia.

Esta fin de semana disputouse a 2ª Xornada de Atletismo en Pista de categorías menores en Coruña onde a nosa canteira obtivo os seguintes resultados.
 
En categoría sub10:
  • En triatlón masculino Fernando Arias conseguiu unha marca de 87 puntos, Lucas Jiménez acadou unha marca de 531 puntos e Mario López rematou con 130 puntos. En categoría feminina, Laura Fernández rematou con 491 puntos e Noa Bermejo fixo 149 puntos.
En categoría sub12:
  • Na proba de 60ml femininos na final A Noa Seoane acadou a 1ª posición cun tempo de 9’’21, Pilar Sánchez quedo en 1ª posición na final B cunha marca de 10’’17 e Gala Fernández en 3ª posición con 10’’36 na final C. En categoría masculina, Arsenio Romero rematou en 3ª posición na final C cun tempo de 9’’93 e Hugo Veiguela acadou a mesma posición na final D cun tempo de 9’’87.
  • Na proba de lonxitude, Pilar Sánchez rematou no 9º posto da final A cunha marca de 2.79m.
  • En 500ml Noa Seoane e Lara Fernández acadaron a 1ª e 2ª posición na final A cunhas marcas de 1:34.62 e 1:38.23, respectivamente. Pola súa parte, Arsenio Romero acabou en 4ª posición na final A masculina cunha marca de 1:49.74. En 1000ml Hugo Veiguela rematou en 6ª posición cunha marca de 3:52.32.
  • En triatlón femenino Noa Seoane e Alicia Jove acabaron en 1ª e 2ª posición cun rexistro de 1058 e 917 puntos, respectivamente. Gala Fernández acabou en 7ª posición cunha puntuación de 546 puntos. En categoría masculina, Arsenio Romero e Hugo Veiguela acabaron en 10ª e 11ª posición cunha marca de 436 e 353 puntos, respectivamente.
  • O relevo femenino de 4x60m conseguiu o 1º posto cunha marca de 39’’23.
En categoría sub14:
  • Na proba de 80ml Bruno Castro quedou en 1ª posición da súa serie cun tempo de 11’’53, Irene García e Olga Sánchez acadaron a 3ª e 4ª posta da final A cun rexistro de 12’’42 e 12’’58, respectivamente, Edurne López acabou en 4ª posición na final C cun tempo de 13’’34 mentres que as súas compañeiras Carolina Piñeiro e Barbara Requejo remataron en 6ª e 8ª posición cunha marca de 13’’67 e 13’’82, respectivamente. Na Final D Eugenia Baeza e Jimena López acabaron en 3ª e 4ª posición cun rexistro de 13’’12 e 13’’40 e na final E Marina Blanco e Marta Cuadrado acadaron a 1ª e 2ª posición cunha marca de 12’’31 e 12’’69, respectivamente.
  • Nos 150ml Bruno Castro conseguiu o 1º posto cun tempo de 21’’47. En categoría feminina, na final A Irma Veiguela quedou en 2ª posición cun tempo de 20’’66, Adriana Castiñeira en 6ª posición cun rexistro de 22’’48 e Olga Sánchez en 7ª posición con 23’’83. Na final B, Daniela Calvo acadou a 2ª posición cunha marca de 22’43 e Barbara Requejo rematou no 7º posto con 26’’82. Na Final C Irene García fíxose coa victoria cun tempo de 24’’25, Edurne López conseguiu a 3ª posición con 24’’73 e Eugenia Baeza alcanzou o 4º posto con 25’’76. Na final D Marina Blanco e Marta Cuadrado acadaron a 2ª e 5ª posición respectivamente cunha marca de 22’’66 e 24’’65, respectivamente. E, por último, na final E Virginia Blanco acadou o 1º posto cun tempo de 22’’59.
  • En 500ml Brais Troitiño conseguiu o 3º posto da súa serie cunha marca de 1:44.18. Irma Veiguela rematou en 3ª posición con 1:24.04.
  • Na final B de lonxitude, Virginia Blanco e Eugenia Baeza acadaron a 6ª e 7ª posición cun salto de 3.85m e 3.83m, respectivamente, Irene García e Julia Casal remataron en 10ª e 11ª posición cunha marca de 3.73m e 3.61m e Jimena López acabou no 16º posto cun rexistro de 3.12m.
  • Na proba de altura Adriana Castiñeira e Daniela Calvo conseguiron a 2ª e 3ª posición respectivamente cunha marca de 1.31m e 1.28m, mentres que Marina Blanco acabou en 7ª posición cunha marca de 1.22m.
  • En lanzamento de xavelina Olga Sánchez conseguiu a 5ª posición cunha marca de 15.43m. 
  • O relevo femenino 4x80m acadou a 4ª posición da súa serie cunha marca de 46’’35.

Así mesmo, celebrouse tamén o "Campeonato nacional de lanzamientos largos de invierno" en Castellón onde tivemos a participación de Xiana Lago  na proba de Disco sub20 onde conseguiu unha oitava posición cunha marca de 35.82m, pese a non ter moi boas sensacións no transcurso da proba. 

Por outro lado, a localidade madrileña de Móstoles celebrou unha xornada de disco onde competiu Iris de Castro que conseguiu a 2ª posición cunha marca de 39.94m. E, por último, nas pistas madrileñas de Vallehermoso celebrouse o "Campeonato madrileño universitario" coa participación de Diana Jiménez na proba de salto con pértega, onde fíxose coa medalla de ouro cun salto de 3.70m.

¡Noráboa a tod@s!

Amplia presenza da nosa canteira esta fin de semana na 2ª xornada de aire libre.

"VII Campeonato de España de Invierno de Lanzamientos Largos Menores"

Castellón

Sábado 2 de abril de 2022

O sábado celébrase o Campeonato de España de Invierno de Lanzamientos onde na proba de Disco 1kg feminino contaremos coa presenza da nosa atleta Xiana Lago Andrade.

"Xogade - Atletismo Pista - 2ª Xornada - A Coruña 2022"

Pista de Atletismo de Bastiagueiro (A Coruña)

Domingo 3 de abril de 2022

Este domingo terá lugar a II Xornada de Xogade en Pista Aire Libre na Pista de Atletismo de Bastiagueiro (A Coruña) onde teremos unha amplia representación da nosa canteira.

Por un lado, en categoría sub14:

  • Bruno Castro, Eugenia Baeza, Julia Casal e Irene García disputarán as probas de 80ml, 150ml  e lonxitude.
  • Brais Troitiño correrá os 500ml.
  • Adriana Castiñeira e Daniela Calvo realizarán as probas de altura 150ml.
  • Olga Sánchez disputará os 80ml, 150ml e a xavelina.
  • Jimena López  e Carolina Piñeiro disputarán as probas de 80ml lonxitude.
  • Marina Blanco competirá en 80ml, 150ml altura.
  • Virginia Blanco disputará os 150ml  e a lonxitude.
  • Marta cuadrado, Bárbara Requejo e Edurne López estarán competindo nos 80ml  e 150ml.
  • Irma Veiguela competirá nos 150ml 500ml.
  • O relevo 4x80 feminino estará formado por Adriana Castiñeira, Daniela Calvo, Virginia Blanco Julia Casal.

Por otro lado, en categoría sub12:

  • Lara Fernández  correrá os 500ml.
  • Lorena Piñeiro competirá só nos 60ml. 
  • Gala Fernández estará na saída dos 60ml Triatlón.
  • Alicia Jove disputará o Triatlón.
  • Noa Seoane estará nas probas de 60ml, 500ml e Triatlón.
  • Pilar Sánchez  disputará os 60ml e a lonxitude.
  • Arsenio Romero participará nas probas de 60ml, 500ml e Triatlón.
  • Hugo Veiguela disputará os 60ml, 1000ml e Triatlón.

E, por último, en categoría sub10 Mario López, Fernando Arias, Lucas Jiménez, Laura Fernández  e Noa Bermejo participarán na proba de Triatlón.

 

"Jornada Lanzamiento de Disco"

Móstoles (Madrid)

Domingo 3 de abril de 2022

O domingo celébrase unha xornada de lanzamento de disco na localidade madrileña de Móstoles onde participará a nosa atleta Iris de Castro González.

"Campeonato Universitario de Madrid"

Vallehermoso (Madrid)

Domingo 3 de abril de 2022

O domingo dispútase o Campeonato universitario de Madrid onde teremos a presenza na proba de salto con pértega da nosa atleta  Diana Jiménez Guerrero.

¡Moita sorte a tod@s!

Páginas

Suscribirse a Ría Ferrol Concepción Arenal RSS