Catro autonómicos e un nacional acaparan todas as miradas esta fin de semana

"LXV Cto. Xunta de Galicia sub18 Pista Cuberta"

Pista Cuberta de Atletismo (Ourense)

Sábado 19 de febreiro de 2022

Este sábado celébrase o "Campionato Galego sub18 en Pista Cuberta" onde contaremos coa cunha amplia representación.

Por un lado, en categoría masculina contaremos con:

  • Marcos Pérez Calvo, que correrá as probas de 200 400ml.
  • Na proba de 800ml contaremos coa presenza de Ricardo Negrete Barrioluengo, Adrián Rivadulla Alonso Joel Novoa Gayoso.
  • Sergio Fernández Rafales  disputará os 1500ml.
  • Diego Sánchez Aneiros correrá a proba de 3000ml.

Por outro lado, en categoría feminina teremos a:

  • Lucía Blanco Méndez nas probas ed 60mv e 200ml.
  • Na proba de 400ml contaremos coa presenza de Alicia Barreiro López.
  • Carolina Santos Villalón loitará nos 800ml.
  • Nos 1500ml estará Carmen Carrera Veiga.

 

"XII Copa Deputación de Lugo - 4ª Xornada"

Estadio Pérez Rivera e módulo cuberto (Lugo)

Sábado 19 de febreiro de 2022

Este sábado celébrase a "4ª Xornada da XII Copa Deputación de Lugo" tanto no módulo cuberto como ao aire libre ata onde se desplazarán varios dos nosos atletas. 

Por un lado, no módulo cuberto contaremos coa presenza de Hugo Veiguela Tizón nos 60ml alevín e, na mesma proba pero en categoría femenina, participará a nosa atleta Pilar Sánchez Paz. Na proba de 60ml infantil femenino correrá Irma Veiguela Tizón.

Por outro lado, ao aire libre, teremos a participación de Lucas Jiménez Vilchez Mario López Piñón na proba de 500ml benxamín. En categoría femenina, Laura Fernández Pérez e Noelia Cabrero bouza nas probas de 500ml e lanzamento de peso benxamín.

 

"Control RFEA - Cto. Atuonómico Absoluto PC"

Velódromo Luis Puig(Valencia)

Sábado 19 de febreiro de 2022

O sábado disputarase o "Campeonato Autonómico Absoluto de Pista Cubierta" en Valencia, onde estará participando na proba de 400ml a nosa atleta Marta Pla Botella. Ademáis, fóra de concurso contaremos coas nosas atletas Rocío Díaz Granda na proba de salto de altura e Celia Muñoz de Morales Castro na proba de  60ml.

"Campeonato de España sub23 de Pista Cubierta"

Salamanca

19 - 20 de febreiro de 2022

Esta fin de semana terá lugar a celebración do "Campeonato de España sub23 de Pista" onde estará a nosa atleta Ines Celorio Sánchez disputando a proba de 60ml.

"Control Absoluto de Pista Coberta"

Sabadell

Domingo 20 de febreiro de 2022

Este domingo, tanto dispútase o "Control Absoluto en Pista Coberta" en Sabadell onde teremos competindo Elena Llobera Miro  na proba de salto de lonxitude e Laura Alonso da Costa nos 400ml.

"XLV Cto. Xunta de Galicia sub20 Pista Cuberta"

Pista Cuberta de Atletismo (Ourense)

Domingo 20 de febreiro de 2022

Este sábado celébrase o "Campionato Galego sub20 en Pista Cuberta" onde contaremos con María Blanco Méndez na proba de salto con pértegaRosalinda Ogie Ugo na proba de lonxitude e Xiana Lago Andrade no lanzamento de peso (4kg).

 

"Xogade - Campo a Través - Campionato de Galicia 2022"

Lourenzá (Lugo)

Domingo 20 de febreiro de 2022

O domingo dispútase en Lourenzá o "Campionato Galego  Xogade de campo a través" onde teremos a participación de Hugo Veiguela Tizón Fabián Iglesias Sanmartín, Gala Fernández Castro, Lara Fernández López, Alicia Jove Novo, Carla Rioseco San José, Adriana Sedes Montero e Noa Seoane Rubiños en categoría sub12. En categoría sub14 contaremos coa participación de Irma Veiguela Tizón e na categoría sub16 tomará parte Aroa Amado Prieto.

A nosa canteira segue cosechando bos resultados

A Pobra do Caramiñal acolleu o sábado o “Campionato  Provincial de Campo a Través de Xogade” onde tivemos unha amplia representación da nosa canteira obtendo os seguintes resultados:
 
CATEGORÍA BENXAMÍN MASCULINA (800m):
 
  • Martín Castiñeira de Castro finalizou en 28ª posición cun tempo de 4:10.
 
CATEGORÍA BENXAMÍN FEMININA (800m):
  • Laura Fernández Pérez acadou a 5ª posición cun tempo de 4:01.
  • Cayetana Rey Dobarro conseguiu o 20º posto cun tempo de 4:23.
 
CATEGORÍA ALEVÍN MASCULINA (1,3km):
 
  • Hugo Veiguela Tizón conseguiu un 5º posto cun tempo de 5:23.
  • Fabian Iglesias Sanmartin acadou a 9ª posición cun tempo de 5:27.
 
CATEGORÍA ALEVÍN FEMININA (1,3km):
 
  • Lara Fernández López rematou a proba en 1ª posición cun tempo de 5:13.
  • Carla Rioseco San José conseguiu o 2º posto cun tempo, tamén, de 5:21.
  • Noa Seoane Rubiños quedou en 3ª posición cun tempo de 5:22.
  • Gala Fernández Castro alcanzou a 13ª posición cun rexistro de 5:50.
  • Adriana Sedes Montero finalizou no 14º posto cunha marca de 5:53.
  • Mencia Padín Sanesteban acadou o 50º posto cun tempo de 6:30.
  • Manuela Baeza Rey fixo o mesmo en 61ª posición parando o crono en 6:37.
  • Lorena Piñeiro Anca finalizou en 72ª posición cun tempos de 6:45
E, por equipos, a magnífica actuación de todas elas as levou ata o caixón máis alto do podium.
 
CATEGORÍA INFANTIL FEMININA (1,8km)
 
  • Irma Veiguela Tizón conseguiu o 3º posto cun tempo de 7:31.
  • Adriana Castiñeira de Castro quedou en 21ª posición realizando un tempo de 8:30.
  • Olga Sánchez Romar conseguiu a 41ª posición parando o crono en 9:05.
  • Eugenia Baeza Rey acabou en 52ª posición facendo un tempo de 9:22.
  • Marta Cuadrado Dorrio finalizou en 60ª posición cun tempo de 9:29.
  • Virginia Blanco López rematou no 61º posto cun rexistro de 9:29.
  • Carolina Piñeiro Anca acabo una 75ª posición parando o crono en 9:50.
E, por equipos, alcanzaron unha boa 5ª posición.
 
CATEGORÍA CADETE FEMENINA (2,3km):
 
  • Aroa Amado Prieto finalizou en 13ª posición cunha marca de 9:47.