Noticias Web FGA .- Ourense acollerá o nacional Sub20 indoor

Noticias FGA

Ourense acollerá o nacional Sub20 indoor
Logo de que por distintos motivos o Campionato de España Absoluto non fora adxudicado a Ourense (como é normal cas sedes que inauguran a súa instalación), a cidade das Burgas será sede finalmente do XLV Campionato de España Sub20 que se desenvolverá os vindeiro días 3 e 4 de marzo.
Con esta competición, a Pista Cuberta de Ourense fará a súa estrea a nivel nacional, e sumará este importante evento ás probas do Trofeo Inaugural e Fase Final ABANCA do día 16 de decembro así como a Copa Master de Clubs do 23 do mesmo mes. Seguirán a estas citas a Copa de Clubs, o Campionato de Galicia Absoluto e Campionato de Galicia Master os días 7, 13 e 14 de xaneiro respectivamente. Rematará este primeiro ano inuagural co Campionato de Galicia Cadete para o día 11 de marzo.
Na foto, o pista cuberta de Antequera

Circular RFEA Nº: 281/2017 .- PROPUESTAS DE ORGANIZACIÓN DE CAMPEONATOS DE ESPAÑA

Circulares RFEA

Circular RFEA Nº: 281/2017 .- PROPUESTAS DE ORGANIZACIÓN DE CAMPEONATOS DE ESPAÑA

Circular RFEA Nº: 280/2017 .- RELACIÓN DE ATLETAS CON COMPENSACIÓN QUE HAN CAMBIADO DE CLUB

Circulares RFEA

Circular RFEA Nº: 280/2017 .- RELACIÓN DE ATLETAS CON COMPENSACIÓN QUE HAN CAMBIADO DE CLUB

Circular RFEA Nº: 279/2017 .- PRECIOS PARA SERVICIOS DE CONTROL DE DOPAJE

Circulares RFEA

Circular RFEA Nº: 279/2017 .- PRECIOS PARA SERVICIOS DE CONTROL DE DOPAJE

Noticias Web FGA .- A Marcha inaugura este fin de semana os Campionatos de Galicia

Noticias FGA

A Marcha inaugura este fin de semana os Campionatos de Galicia
Un total de 159 marchadores serán os que se dean cita este sábado 25 nas pistas lucenses do Estadio Gregorio Pérez Rivera de Lugo para disputar o que será o XXIX Campionato de Galicia de Marcha de inverno.
Esta proba, que inaugura o comezo dos Campionatos Galegos nesta nova tempada, contará con destacas presenzas dos máis importantes marchadores galegos do momento entre os que salientamos a participación dos internacionais Antía e Daniel Chamosa que tomarán parte sobre a distancia dos 5 km.
O Campionato dará comezo as 10.45 h. ca saida dos máis pequenos para  rematar en torno as 13.05 horas ca posta en marcha dos 5 km femininos.

Noticias Web FGA .- Equipos clasificados para a Fase Final da Liga ABANCA

Noticias FGA

Equipos clasificados para a Fase Final da Liga ABANCA
Logo da disputa o pasado sábado das tres fases de clasificación desenvoltas en Santiago, Pontevedra e O Barco de Valdeorras para a disputa da Fase Final da Liga ABANCA de menores, un total de 48 equipos véñense de clasificar para esta importante competición.
Lembramos que dos tres encontros disputados, clasificaríanse os primeiros equipos de cada categoría de maneira directa, existindo unha clasificación por mellores puntuacións dos cinco equipos restantes en base ás súas marcas.
A fase final disputarase o vindeiro día 16 de decembro coincidindo coa inauguración oficial da Pista Cuberta de Ourense.
Relación de equipos clasificados (ábrese un prazo de reclamación ata o venres día 24 ás 14:00 h.)
  • Benxamín Feminino: At. Narón*/ A.V.Cangas*/ Ourense At.*/ ADAS-Proinor/ A.V.Atletismo/ RIA Ferrol-CCA/ At. Sada/ Riazor Coruña
  • Benxamín Masculino: Fontes do SAR*/ S.G.Pontevedra*/ ADAS-Proinor*/ Ourense At/ At. Sada/ A. A Silva/ C.A. Millaraio/ A.D.Mazi
  • Alevín Feminino: C.A. Millaraio*/ A.V.Cangas*/ Ourense At.*/ S.G.Pontevedra/ A.F.Celta/ At.Sada/ Marineda A./ A.V.Atletismo
  • Alevín masculino: C.C.Comarca*/ S.G.Pontevedra*/ Ourense At.*/ ADAS-Proinor/ R.C.Celta/Cia. de María/C.A.Millaraio/ Marineda At.
  • Infantil Feminino: Ría Ferrol-CCA*/A.V.Cangas*/Ourense At.*/ A.V.Atletismo/ A.Sada /ADAS-Proinor/ A.A Silva/ C.A.A Estrada
  • Infantil Masculino: C.A. Millaraio*/ A.V.Cangas*/ Ourense At.*/ RIA Ferrol-CCA/ At. Sada/ ADAS-Proinor/A.A Silva/ Riazor Coruña.
(con asterisco* os equipos gañadores clasificados directamente)

RESULTADOS: VI LIGA GALEGA ABANCA CATEGORÍA MENORES DE INVERNO - I XORNADA PROVINCIA A CORUÑA / Santiago de Compostela (A Coruña), 18.Nov.2017 .- Muy buenos resultados de nuestr@s atletas más jóvenes

RESULTADOS

PRUEBA:
VI LIGA GALEGA ABANCA CATEGORÍA MENORES DE INVERNO – I XORNADA PROVINCIA A CORUÑA.
FECHA:
18-NOVIEMBRE-2017
LUGAR:
SANTIAGO DE COMPOSTELA (A CORUÑA).
 
MARTÍN PAZOS OCAMPO.
1
60 M.L.
INFANTIL MASCULINO
8”71 (-1.0)
RICARDO NEGRETE BARRIOLUENGO.
1
1.000 M.L.
INFANTIL MASCULINO
3’11”39
PAULA NIETO RUIZ.
1
1.000 M.L.
INFANTIL FEMENINO
3’26”91
LUCÍA BLANCO MÉNDEZ.
1
PÉRTIGA
INFANTIL FEMENINO
1m90cm
MARTÍN PAZOS OCAMPO.
1
LONGITUD
INFANTIL MASCULINO
4m74cm (-0.4)
ELIA SOMAZA NIETO.
1
LONGITUD
INFANTIL FEMENINO
3m82cm (-0.6)
MARTÍN RODRÍGUEZ TOJEIRO.
1
TRIPLE
INFANTIL MASCULINO
9m42cm (0.0)
LAURA RICO BOUZA.
1
PESO
INFANTIL FEMENINO
8m74cm
GABRIELA SERANTES MARTÍN.
1
PESO
ALEVÍN FEMENINO
6m57cm
IRMA VEIGUELA TIZÓN.
1
1.000 M.L.
BENJAMÍN FEMENINO
4’04”32
BRUNO CASTRO PEREIRA.
1
LONGITUD
BENJAMÍN MASCULINO
2m95cm
IRMA VEIGUELA TIZÓN
1
ALTURA
BENJAMÍN FEMENINO
0m97cm
NATALIA VIGO RIVAS.
2
60 M.L.
INFANTIL FEMENINO
9”22 (-0.2)
ÁNGEL VIDAL CIBREIRO.
2
500 M.L.
INFANTIL MASCULINO
1’29”41
NATALIA VIGO RIVAS.
2
500 M.L.
INFANTIL FEMENINO
1’30”52
RAÚL GIL GUNDÍN.
2
1.000 M.L.
INFANTIL MASCULINO
3’21”23
RAÚL GIL GUNDÍN.
2
60 M.V.
INFANTIL MASCULINO
11”78 (-0.7)
ÓSCAR GARCÍA LÓPEZ.
2
LONGITUD
INFANTIL MASCULINO
4m54cm (-0.5)
ÓSCAR GARCÍA LÓPEZ.
2
ALTURA
INFANTIL MASCULINO
1m27cm
LUCÍA BLANCO MÉNDEZ.
2
60 M.V.
INFANTIL FEMENINO
11”94 (-0.3)
LAURA RICO BOUZA.
3
LONGITUD
INFANTIL FEMENINO
3m65cm (-0.9)
ELIA SOMAZA NIETO.
3
TRIPLE
INFANTIL FEMENINO
8m45cm (0.0)
DANIELA CALVO PRADOS.
CARMEN GRANDAL ARDAO.
JULIA LÓPEZ FERNÁNDEZ.
WENGEL ESPADA MARTÍNEZ.
 
3
 
RELEVO 4x60
 
BENJAMÍN FEMENINO
 
49”38
RODRIGO REY PERNAS.
3
LONGITUD
BENJAMÍN MASCULINO
2m65cm
CARMEN GRANDAL ARDAO.
3
LONGITUD
BENJAMÍN FEMENINO
2m25cm
ALICIA BARREIRO LÓPEZ.
4
1.000 M.L.
INFANTIL FEMENINO
3’30”37
ALEJANDRO VERA BORRAJO.
RICARDO NEGRETE BARRIOLUENGO.
ANXO SANTOS GONZÁLEZ.
SERGIO FERNÁNDEZ RÁFALES.
 
4
 
RELEVO 4x60
 
INFANTIL MASCULINO
 
39”32
MANUELA LÓPEZ FRAGUELA.
4
1.000 M.L.
ALEVÍN FEMENINO
3’53”76
ICÍA FRAGUELA TRASTOY.
4
500 M.L.
BENJAMÍN FEMENINO
2’04”47
DANIELA CALVO PRADOS.
4
ALTURA
BENJAMÍN FEMENINO
0m75cm
ALBERTO ALONSO ÁLVAREZ.
4
PESO
BENJAMÍN MASCULINO
5m39cm
CANDELA RUIZ LÓPEZ.
5
ALTURA
INFANTIL FEMENINO
1m15cm
MARTA SÁNCHEZ FOURNIER.
5
ALTURA
INFANTIL FEMENINO
1m15cm
NAIARA CUPEIRO BOADO.                              
5
LONGITUD
ALEVÍN FEMENINO
3m15cm
MARCOS PÉREZ CALVO.
6
60 M.L.
INFANTIL MASCULINO
9”51 (-0.8)
MARCOS PÉREZ CALVO.
6
500 M.L.
INFANTIL MASCULINO
1’34”76
ADRIÁN RIVADULLA ALONSO.
6
60 M.V.
INFANTIL MASCULINO
12”36 (-1.3)
ALEJANDRO VERA BORRAJO.
6
PESO
INFANTIL MASCULINO
6m53cm
MARINA PAJÓN AREA.
6
PESO
INFANTIL FEMENINO
5m12cm
SABELA CUPEIRO GUZMÁN.
6
500 M.L.
BENJAMÍN FEMENINO
2’08”81
ANTÓN GRANDAL DEL RIO.
6
ALTURA
BENJAMÍN MASCULINO
0m89cm
JULIA LÓPEZ FERNÁNDEZ.
6
PESO
BENJAMÍN FEMENINO
4m00cm
ARIANNA V. MUÑOZ MÚJICA.
7
60 M.L.
ALEVÍN FEMENINO
9”87
LOLA VIGO GONZÁLEZ.
7
50 M.L.
BENJAMÍN FEMENINO
10”31
ANTÓN GRANDAL DEL RIO.
ALBERTO ALONSO ÁLVAREZ.
BRUNO CASTRO PEREIRA.
TRISTÁN GONZÁLEZ VÁZQUEZ.
 
7
 
RELEVO 4x60
 
BENJAMÍN MASCULINO
 
53”84
MARIO FERNÁNDEZ RÁFALES.
8
1.000 M.L.
BENJAMÍN MASCULINO
4’31”25
ADRIÁN JUNQUERA DAURA.
8
PESO
BENJAMÍN MASCULINO
4m89cm
NAIARA LÓPEZ BOUZA.
9
60 M.L.
INFANTIL FEMENINO
9”93 (-0.2)
BLANCA MÉNDEZ LEAL.
SARA VILARO GUTIÉRREZ.
ARIADNA GÓMEZ MÉNDEZ.
MAR VILARO RODRÍGUEZ.
 
9
 
RELEVO 4x60
 
INFANTIL FEMENINO
 
40”24
LIDIA GRIMAL ROCA.
9
500 M.L.
ALEVÍN FEMENINO
1’45”09
DESIREE MANSO LÓPEZ.
9
PESO
ALEVÍN FEMENINO
4m71cm
EDURNE LÓPEZ CORDERO.
9
50 M.L.
BENJAMÍN FEMENINO
10”52
RODRIGO REY PERNAS.
9
1.000 M.L.
BENJAMÍN MASCULINO
4’39”67
SABELA MORALES MONDRAGÓN.
9
LONGITUD
BENJAMÍN FEMENINO
1m88cm
IRENE GARCÍA MONTERO.
10
1.000 M.L.
BENJAMÍN FEMENINO
4’45”44
ÁNGEL VIDAL CIBREIRO.
11
TRIPLE
INFANTIL MASCULINO
7m46cm (0.0)
BILLY DELGADO DÍAZ.
12
500 M.L.
BENJAMÍN MASCULINO
1’59”41
BILLY DELGADO DÍAZ.
12
ALTURA
BENJAMÍN MASCULINO
0m75cm
EDURNE LÓPEZ CORDERO.
12
PESO
BENJAMÍN FEMENINO
3m01cm
MAITE SÁNCHEZ PRIMOY.
13
60 M.L.
ALEVÍN FEMENINO
10”42
CARLA PAZOS FRANCO.
13
LONGITUD
ALEVÍN FEMENINO
2m75cm
ANA CUADRADO DORRIO.
14
500 M.L.
INFANTIL FEMENINO
1’53”25
MARTA SÁNCHEZ FOURNIER.
14
60 M.V.
INFANTIL FEMENINO
13”44 (-1.1)
ÁNGELA VERA BORRAJO.
14
500 M.L.
ALEVÍN FEMENINO
1’50”64
MELINDA HERRERA NUÑEZ.
14
ALTURA
ALEVÍN FEMENINO
0m85cm
TRISTÁN GONZÁLEZ VÁZQUEZ.
14
500 M.L.
BENJAMÍN MASCULINO
2’22”98
JOEL NOVOA GAYOSO.
15
PESO
INFANTIL MASCULINO
4m58cm
AROA AMADO PRIETO.
15
1.000 M.L.
ALEVÍN FEMENINO
4’24”51
MARTINA GIL GUNDÍN.
15
ALTURA
ALEVÍN FEMENINO
0m85cm
SOFÍA Mª. FRAGA GALDO.
16
TRIPLE
INFANTIL FEMENINO
6m57cm (0.0)
SERGIO FERNÁNDEZ RÁFALES.
16
ALTURA
INFANTIL MASCULINO
0m95cm
MARÍA HERMIDA RODEIRO.
PAULA AREA SEQUEIRO.
AISHA HERMIDA TENORIO.
CLARA BARJA CERNADAS.
 
-
 
RELEVO 4x60
 
ALEVÍN FEMENINO
 
DESCALIF.
MEDALLERO
ORO
PLATA
BRONCE
14
9
5
 
CLASIFICACIÓN POR EQUIPOS
EQUIPO
PUESTO
PUNTOS
INFANTIL FEMENINO.
1
248
BENJAMÍN FEMENINO.
1
118
INFANTIL MASCULINO.
2
204,5
ALEVÍN FEMENINO.
7
108,5
BENJAMÍN MASCULINO.
7
88

Resultados SANTIAGO (ZONA A CORUÑA)

            Resultados PONTEVEDRA (ZONA PONTEVEDRA)

        Resultados O BARCO (ZONA LUGO-OURENSE)

 

RESULTADOS: XLI CARREIRA PEDESTRE POPULAR DO SAN MARTIÑO / Ourense, 19.Nov.2017

RESULTADOS

PRUEBA:
XLI CARREIRA PEDESTRE POPULAR DO SAN MARTIÑO.
FECHA:
19-NOVIEMBRE-2017
LUGAR:
OURENSE.
 
RAQUEL SUÁREZ PEDROSA.
RETIRADA
ABSOLUTA FEMENINO

Resultados 

AVISO: Por ALERTA LARANXA, hoxe mércores permanecerá pechada a Pista de Atletismo de A Malata, entre as 09:00 h. a 22:00 h.

Noticias CLUB

Envíase informe do coordinador de seguridade do Concello de Ferrol no que se indica que, por ALERTA LARANXA por ventos, permanecerán pechadas todas as instalacións deportivas de exterior xestionadas polo Concello de Ferrol (pistas de atletismo, pistas de tenis, pistas de padel), hoxe mércores 22 de Novembro, de 09:00 h. a 22:00 h.
 
Teléfono Pavillón da Malata: 981944202

Circular RFEA Nº: 278/2017 .- AYUDA A LOS CLUBES MÁSTER

Circulares RFEA

Circular RFEA Nº: 278/2017 .- AYUDA A LOS CLUBES MÁSTER

Páginas

Suscribirse a Ría Ferrol Concepción Arenal RSS